Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı “Times Higher Education” təşkilatının Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi super güc” adlı onlayn tədbirində iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 26 May 2022 17:10
SDU-nun əməkdaşı “Times Higher Education” təşkilatının Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi super güc” adlı onlayn tədbirində iştirak etdi
Mayın 26-da “Times Higher Education” (THE) beynəlxalq reytinq təşkilatı  tərəfindən “Academic  Salon 2022 ‒ Qlobal Britaniya: Yeni era üçün elmi supergüc” adlı online sessiya keçirilmişdir. Tədbir regional böyüməyə  təkan vermək üçün innovasiya rayonlarından istifadə, ölkənin şimalında iqtisadi və sosial transformasiyanı açmağın yolları, gələcək innovasiyalar üçün beynəlxalq əməkdaşlıqın rolu, beynəlxalq ticarətin tənzimlənməsinin innovasiyaya təsiri, regional inkişaf üçün tərəfdaşlıq məqsədilə sahibkarlıq və innovasiya mövzularına həsr olunmuşdur.
Akademik salonun hər bir sessiyasında  Böyük Britaniyanın universitet liderləri, tədqiqatçılar, sənaye və hökumət nümayəndələri çıxış  etdilər. Beş sessiyada baş tutan vebinarın əsas məqsədi Böyük Britaniya hökumətinin dünya üzrə aparıcı tədqiqatlar aparan elm və texnologiya supergücü kimi mövqeyini  nümayiş etdirməkdən ibarət idi.
Vebinarda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva  iştirak etdi.

The SSU employee participated in the online event the organization of Times Higher Education Global Britain:
On May 26, the international rating organization Times Higher Education (THE) held an online session entitled "Academic Salon 2022 - Global Britain: Scientific superpower for a new era". The event was dedicated to the use of innovation regions to stimulate regional growth, ways to unlock economic and social transformation in the north of the country, the role of international cooperation for future innovations, the impact of international trade regulation on innovation, entrepreneurship and innovation for the purpose of partnership for regional development.
UK university leaders, researchers, industry and government representatives spoke at each session of the Academic Hall. The focus of the five-session webinar was to showcase the UK government"s position as a world-leading research science and technology superpower.
Sadagat Fatullayeva, head of the department of International cooperation and foreign students of Sumgayit State University participated in the webinar.