Əsas səhifə | Xəbərlər | Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı növbəti maarifləndirmə tədbiri
May ayının 17-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsində Təhsil Tələbə  Krediti ilə  bağlı 1-ci, 2-ci və 3-cü kurs tələbələri üçün  maarifləndirici tədbir keçirildi.
Filologiya fakültəsinin Tədris işləri üzrə dekan müavini Qara Əhmədov  TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, fonda müraciət qaydaları və təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə tələbələrə geniş məlumat verdi. Həmçinin dövlətin təhsilə qayğısından, bu istiqamətdə həyata keçirilən layihələrdən ətraflı bəhs etdi, təhsil kreditlərinin verilməsi ilə bağlı tələbələrlə görüşlər təşkil etməyin vacibliyini vurğuladı. Qara Əhmədov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamına əsasən Təhsil Nazirliyinin tabeliyində yaradılmış TTKF-in fəaliyyət istiqamətləri, Fonda müraciət qaydaları, təhsil tələbə kreditlərinin verilməsi meyarları barədə və fakültə üzrə 2021/22-ci tədris ili üçün I və II semestrlər üzrə e-ttkf.edu.az portalından qeydiyyatdan keçən tələbələr haqqında da məlumat verdi.
Daha sonra fakültənin Təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Zöhrə Qafarova Təhsil Tələbə Krediti ilə bağlı ətraflı danışdı. Bildirdi ki, Təhsil Tələbə Kredit Fondunun təsis olunması ölkəmizdə təhsilə dövlət qayğısının ən bariz nümunələrindən biridir. Fond Prezident cənab İlham Əliyevin 17 iyun 2021-ci il tarixli Fərmanı ilə təsis olunub. Tələbələr üçün yeni imkanlar təklif edən fond ali təhsilə əlçatanlığın təmin edilməsi və təhsildə bərabər imkanların yaradılması kimi mühüm missiyalara xidmət edir.

Yerləşdirilmə tarixi : 17 May 2022 16:20
On May 17, an awareness-raising event for the 1st, 2nd and 3rd year students  was held  about Education Student Credit  at the faculty of Philology.
Gara Ahmadov deputy dean for Academic Affairs of the faculty of Philology informed the students about the activities of the ESCF, the rules of applying to the fund and the criteria for granting student loans. He also spoke in detail about the state's care for education, projects implemented in this field , and stressed the importance of organizing meetings with students to provide educational loans. Gara Ahmadov informed   the activities of the  established under the Ministry of Education by the relevant Order of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, the rules of application to the Fund, the criteria for granting student loans and  the students registered e-ttk.edu.az for the I and II semesters  2021/22 academic year on the  portal.
Then, the deputy dean for Educational Affairs of the faculty Zohra Gafarova spoke  about the Education Student Credit. She noted that the establishment of the Education Student Credit  Fund is one of the most obvious examples of state care for education in our country. The Fund was established by the Decree of President Ilham Aliyev dated June 17, 2021. Offering new opportunities for students, the foundation serves important missions, such as ensuring access to higher education and creating equal opportunities in education.