Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalında təltif olundular
Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin birgə qərarı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilən ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalının yekun konserti keçirildi.
Müsabiqə-festivalda respublikada fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində təhsil alan tələbələrdən ibarət özfəaliyyət yaradıcılıq kollektivləri, dərnək və studiyaları, onlardakı solo ifaçılar, həvəskar müğənni, rəqqas, bədii qiraətçi, musiqiçi, həmçinin orkestr və ansambllar, rəqs kollektivləri, solo ifaçılar iştirak etmişdilər. Bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalına ümumilikdə respublika üzrə 28 ali təhsil müəssisəsi qatılmışdır.
Hər il olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universitetinin qalib gələn tələbələri müsabiqənin əsasnaməsinə uyğun olaraq, diplom, fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olundular.
Qeyd edək ki, milli rəqs nominasiyası üzrə “Səma” rəqs qrupunun bədii rəhbəri  Gülnarə Abasova III yerə,  tələbə Aysel Mirzəli bədii qiraət nominasiyası üzrə II yerə, bir qrup tələbə isə fəal iştirakına görə diploma layiq görüldülər.

Home | News | Our students were awarded at the artistic creation competition-festival
The final concert of the artistic competition-festival dedicated to the 99th anniversary of the birth of the national leader Heydar Aliyev was held among the students of higher education institutions by the joint decision of the Ministry of Education and the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers.
The competition-festival was attended by self-activity creative collectives, associations and studios consisting of students studying in formal departments of higher education institutions operating in the republic, solo performers, amateur singers, dancers, art reciters, musicians, as well as orchestras and ensembles, dance groups, solo performers. A total of 28 higher education institutions across the country participated in the artistic creativity competition-festival.
As every year, this year the winning students of Sumgayit State University were awarded with diplomas, certificates of honor and gifts in accordance with the rules of the competition.
We should note that Gulnara Abasova, the artistic director of the "Sema" dance group  was awarded the third place in the national dance nomination, Aysel Mirzali  was awarded the second place in the artistic recitation nomination, and a group of students were awarded diplomas for their active participation.