Fakültələrdə Anım Günü qeyd edilir
Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 07 sentyabr 2021-ci il tarixli F-42 nömrəli əmri ilə təsdiq olunmuş tədbirlər planına uyğun olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tədbirlər Planı təsdiq edilmişdir. Bununla əlaqədar olaraq Sumqayıt Dövlət Univeristetində silsilə tədbirlər həyata keçirilir. Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Kimya və biologiya, eləcə də Fizika və elektroenergetika fakültələrində Anım Gününə həsr olunmuş tədbirlər keçirildi.
Əvvəlcə ərazi bütövlüyümüz uğrunda canlarından keçən Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Fakültə rəhbərliyi çıxış edərək tədbir iştirakçılarına Zəfər tariximizdən, torpaqlarımızın düşmən təcavüzündən azad edilməsində misilsiz qəhrəmanlıq göstərən Vətən müharibəsi şəhidləri və qazilərinin şücaət və fədakarlığından söhbət açdılar. Xüsusi olaraq vurğuladılar ki, Vətəni canı bahasına qoruyaraq uca zirvəyə yüksələn, Azərbaycan xalqının qüruru, fəxri olan bütün şəhidlərimiz daim qəlblərdə yaşayacaq, onların xatirəsi hər zaman əziz tutulacaqdır. Allah şəhidlərimizə rəhmət etsin, qazilərimizə şəfa versin!
Tədbirdə Vətən müharibəsinin canlı şahidləri olan qazilərə söz verildi. Qazilərimiz döyüş xatirələrini tələbələrlə bölüşdülər.

Home | News | Memorial Day is celebrated in faculties
The Action Plan of Sumgait State University has been approved in accordance with the action plan approved by the order of the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan No. F-42 dated September 7, 2021. In this regard, a series of events are being carried out at Sumgayit State University.Events dedicated to the Memorial Day organized by the Student Youth Organization and the Student Trade Union Committee were held in the faculties of Chemistry and biology, as well as Physics and electric power.
First, the memory of the martyrs of the Motherland, who died for our territorial integrity  was commemorated with a minute"s silence.
The management of the faculty spoke to the participants of the event about the courage and braveness of the martyrs and veterans of the Patriotic war who showed incomparable  heroism in the liberation of our lands from enemy  and emphasized that all our martyrs who defended the Motherland at the cost of their lives are the pride and honor of the Azerbaijani people and their memory will live in our hearts. May God have mercy on our martyrs and heal our veterans!
Veterans who were living witnesses of the Patriotic war at the event, shared their war memories with students.