Əsas səhifə | Xəbərlər | TGT-nin tələbələrlə görüşü keçirildi
Oktyabrın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatı birinci kurs tələbələri ilə görüş keçirmişdir.
Təşkilatın sədri Elvin Gülməmmədov çıxışında qeyd etdi ki, bu gün burada bir araya gəlməyimizin səbəbi universitetimizin rektoru, professor Elxan Hüseynovun  gənclərə göstərdiyi diqqət və qayğının nəticəsidir. Bu da  bizdə ruh yüksəkliyi yaradır. Azərbaycan gəncliyi yüksək elmi potensialı ilə  nüfuzlu beynəlxalq qurumlarda ölkəmizi layiqincə təmsil edir. Azərbaycanda gənclər siyasətinin formalaşdırılması, yeni inkişaf mərhələsinə qədəm qoyması  xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin adı ilə bağlıdır. Ulu öndər Heydər Əliyev siyasi kursunu layiqli şəkildə davam etdirən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev də gənclər siyasətinə eyni diqqətlə yanaşır. Hazırda həyata keçirilməkdə olan “Azərbaycan Gəncliyi 2011-2015-ci illərdə” Dövlət Proqramı bu tədbirlərin məntiqi davamıdır.
Təşkilat haqqında ümumi məlumat verən sədr bildirdi ki, ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrində fəaliyyət göstərən bu təşkilat ümumi maraqlar əsasında birləşmiş, könüllü prinsiplər əsasında tələbələr arasında əlaqə yaradan və tələbələrin ictimai həyatda fəal iştirakını təmin etmək məqsədi ilə təsis olunduğu diqqətə çatdırmışdır.
TGT-nin sədri E.Gülməmmədov öz nitqində gənclər universitetimizin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak etdiklərini, hər bir işə yüksək təşəbbüskarlıqla yanaşdıqlarını qeyd etdi.
Təşkilatın sədr müavini Gülnar Əsədova TGT-nin fəaliyyəti haqqında prezentasiya ilə çıxış edərək, təhsil müəssisələrinin sosial həyatında tələbələrin fəaliyyətindən geniş söhbət açmış və tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırmışdır. Gələcəkdə keçiriləcək layihələrlə tanış etmiş və həmin layihələrdə fəal olmağa çağırmışdır. Bütün bunlar isə onların gələcək perspektivlərinə öz müsbət təsir göstərəcəyini əminliklə vurğulamışdı.

The chairman of the organization Elvin Gulmammadov noted that the rector of our university, professor Elkhan Huseynov takes care of students. So,it creates enthusiasm in our youth. Azerbaijani youth with great scientific potential represent our country in prestigious international institutions properly. The formation of youth policy in Azerbaijan, it’s entering into new development stage is connected to the name of national leader Heydar Aliyev. President Ilham Aliyev, following the national leader Heydar Aliyev’s policy approaches to the youth policy with the same care. The State Programme “Azerbaijan Youth in 2011-2015” is the logical continuation of these events.
Making general information about organization, chairman E. Gulmammadov said that this organization is joined according to general interests, creates contacts among the students and provides active participation of the students in social life.
The chairman of SYO mentioned that, students take an active part in the socio-political life of our university.
Vice chairman Gulnar Asadova made a presentation on SYO’s activity, spoke about students’ active roles in social life of educational institutions and answered students’ questions. She introduced them with future projects, and called them to take an active part in these projects. Gulnar Asadova noted that all these projects will have positive impact on their future perspectives.