“İDEYANI REALLAŞDIR 2022” MÜSABİQƏSİNİN NƏTİCƏLƏRİ ELAN OLUNDU
Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun gənc nəslin fiziki, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsi, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması, ictimai fəallığının artırılması, eləcə də innovativ ideyalarının və yaradıcı təşəbbüslərinin dəstəklənməsi məqsədilə 7‒27 iyul 2022-ci il tarixlərində keçirdiyi “İdeyanı Reallaşdır 2022” Gənclərin Fərdi Layihələri üzrə Qrant Müsabiqəsinin qalibləri müəyyən edildi.
Layihə qəbulu müddətində daxil olan layihə təkliflərinin qiymətləndirilməsi həyata keçirilərək “VətənimİZ”, “İnnovativ Gənclik”, “Gəncdən Gəncə”, “Gənc İstedad”, “Gənclər Məkanı”, “Gənc Lider”, “Azərbaycan Könüllüsü” və “Tələbə Təşəbbüsü” qrant istiqamətləri üzrə 178 layihənin maliyyələşdirilməsi haqqında qərar qəbul olundu.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universiteti üzrə Kimya və biologiya fakültəsinin tələbəsi, Tələbə Həmkarlar İttifaqı komitəsinin fakültə üzrə sədri Anar Güllərli “Zərərli vərdişlərə yox deyək!” layihəsi və SDU üzrə Tələbə Elmi Cəmiyyətinin sədri Şəfa İsayeva “Alternativ resurslar” layihəsi ilə qalib oldular.

THE RESULTS OF "MAKE YOUR IDEA REAL 2022" COMPETITION ANNOUNCED
"Make your idea real 2022" held by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan on July 7-27, 2022 in order to ensure the physical, intellectual and spiritual development of the young generation, educate them in the spirit of patriotism, increase their social activity, as well as support their innovative ideas and creative initiatives. The winners of the Grant Competition for their projects were determined.
During the project acceptance period, project proposals were evaluated and on the grant directions "Our country", "Innovative youth", "From young to young", "Young talent", "The place of the youth", "Young leader", "Azerbaijan volunteer" and "Student initiative" a decision was made on the financing of 178 projects.
We should note that Anar Gullerli, a student of the faculty of Chemistry and biology at Sumgayit State University, the chairman of the Student Trade Union Committee, the project "Let"s say no to harmful habits!" and Shafa Isayeva chairman of the Student Scientific Society of SSU the project "Alternative resources won in the competition.