Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da tələbələr arasında şou-debat keçirildi
Oktyabrın 13-də SDU-da universitetin Tələbə Gənclər Təşkilatının və Debat klubunun birgə təşkilatçılığı ilə “Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda şou-debat keçirildi.
Tədbirdə tələbələr, debatsevərlər, universitetin Debat qrupunun üzvləri iştirak etdilər.
Şou-debatda Sumqayıt Dövlət Universitetinin TGT sədri Elmin Novruzlu çıxış edərək debatın əhəmiyyətindən və tələbələrimizin müxtəlif debat turnirlərində qazandıqları uğurlardan danışdı.
Universitetin Debat klubunun sədri Anar Qurbanov debatın mövzusunun aktuallığından bəhs edərək bildirdi ki, şou-debatın keçirilməsinin əsas məqsədi tələbələrə debat haqqında ətraflı məlumat vermək, onun mahiyyətini və tələbələrə nə kimi uğurlar qazandıra biləcəyini əyani şəkildə göstərmək, onların gələcək layihə və təlimlərə cəlb olunmasını təmin edərək peşəkar debatçıların yetişdirilməsinə kömək göstərilməsindən ibarətdir.
Daha sonra “Təsdiq” və “İnkar” komandaları “Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda debata başladılar.

Home | News | A SHOW-DEBATE WAS HELD AMONG THE STUDENTS AT SSU
On October 13, a show-debate on the topic "Social networks have a positive effect on the development of society" was held at SSU under the joint organization of the Student Youth Organization and the Debate club.
Students, debaters, members of the university"s debate group took part in the event.
The chairman of SYO of Sumgayit State University Elmin Novruzlu spoke about the importance of debate and the successes of our students in various debate tournaments.
The chairman of the Debate club of the university Anar Gurbanov  talked about the relevance of the topic of the debate and stated that the main purpose of the show-debate is to provide students with detailed information about the debate, to  show its essence and to ensure that they are involved in future projects and trainings. It helps  to train professional debaters.
Later, the "Affirmation" and "Negation" teams started a debate on "Social networks have a positive effect on the development of society."