SDU-da icbari tibbi sığorta ilə əlaqədar maarifləndirici tədbir keçirildi
Oktyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “İcbari tibbi sığorta” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirildi.
Tədbirdə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin Marketinq və tədbirlər şöbəsinin mütəxəssisi Fuad Bayramov təqdimatla çıxış edərək iştirakçıları salamladı, icbari tibbi sığorta haqqında, habelə tibbi xidmətlərdən istifadə qaydaları və sığorta haqları, xidmətlər zərfinə daxil olan tibbi xidmətlər və bu xidmətlərin həyata keçirildiyi dövlət və özəl tibb müəssisələri barədə tədbir iştirakçılarına geniş məlumat verdi. Qeyd etdi ki, tədbirin məqsədi icbari tibbi sığorta sahəsində məlumatlılığı artırmaqdır.
İcbari tibbi sığortanın üstünlüklərindən danışan Fuad Bayramov Prezident cənab İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın əhalinin sağlamlığının qorunmasına göstərdikləri diqqət və qayğıdan, səhiyyənin maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi sahəsində görülən işlərdən və həyata keçirilən islahatlardan bəhs etdi.
Tədbir qarşılıqlı diskussiya şəraitində davam etdi və iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.

Home | News | An educational event about compulsory medical insurance was held at SSU
On October 25, an educational event about  "Compulsory medical insurance" was held at Sumgayit State University.
At the event, Fuad Bayramov- a specialist of the Marketing and events department of the State Agency for Compulsory Medical Insurance made a presentation  about compulsory medical insurance, as well as the rules for using medical services and insurance fees, including  the service package medical services  and gave the information  public and private medical institutions where these services are provided  to the participants of the event. He noted that the purpose of the event is to increase awareness in the field of compulsory medical  insurance.
About  the advantages of compulsory health insurance  Fuad Bayramov talked about the attention and concern of President Ilham Aliyev and First vice president Mehriban Aliyeva to protect the health of the population and the measures in the field of strengthening the material and technical base of health care and implementing   reforms.
The event continued in the context of mutual discussion. The  questions of the participants were answered.