Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Elmi kitabxanasında növbəti kitab təqdimatı keçirildi
Oktyabrın 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professor-müəllim heyətinin son illərdə nəşr olunmuş metodiki dərs vəsaitlərinin təqdimatı və sərgisi keçirildi.
Kitab təqdimatında fakültənin dekanlığı, professor-müəllim və tələbə heyəti iştirak etdilər.
Elmi kitabxananın müdiri Nailə Əmrahova giriş sözü ilə çıxış edərək bildirdi ki, kitabxana hər bir xalqın xəzinəsi, maarif işığıdır. Bu baxımdan yeni nəşrlərin kitabxanamızın sistem bazasına daxil edilməsi SDU-nun tələbə və əməkdaşlarının istifadəsi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edəcək.
Daha sonra Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva çıxış edərək iqtisadi biliklərin geniş səpgidə yayılması məqsədilə nəşr olunmuş metodiki dərs vəsaitlərinin əhəmiyyətini vurğuladı. Bu kimi dərs vəsaitlərinin iqtisadiyyat elminə dəyərli töhfə olacağını bildirən dekan müəllifləri təbrik etdi və yaradılan şəraitə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova təşəkkürünü ifadə etdi.
Çıxış edən müəlliflər təqdimat mərasiminin təşkilində əməyi olanlara minnətdarlıqlarını bildirdilər və sərgilənən kitablarda əhatə olunan mövzulardan danışdılar.

THE BOOK PRESENTATION WAS HELD IN THE SCIENTIFIC LIBRARY OF SSU
On October 28, in the Scientific library of Sumgayit State University the presentation and exhibition of the methodological textbooks published in recent years was held by the faculty of Economics and management.
The dean of the faculty, professors and students participated in the book presentation.
The inclusion of new publications in the system database of our library will create opportunity for the use of students and employees of SSU.
Then, docent Aynura Yahyayeva, dean of the faculty of Economics and management of Sumgayit State University emphasized the importance of methodical textbooks published in order to spread economic knowledge widely. The dean congratulated the authors for publishing such textbooks and expressed his gratitude to the rector of the university professor Elkhan Huseynov for the created conditions.
The authors expressed their gratitude to them for the organization of the presentation and talked about the topics covered in the exhibited books.
After the speeches, the lecturers and students got acquainted with the publications and exchanged ideas with the authors.