SDU-da “Zəfər Günü”nə həsr edilmiş şahmat yarışı keçirildi
Noyabrın 4-ü Sumqayıt Dövlət Universitetində universitetin və onun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşları arasında Zəfər Gününə həsr olunmuş şahmat yarışı keçirildi.
Tədbirdə öncə Vətən müharibəsində qəhrəmancasına döyüşmüş, ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov iştirakçıları salamladı, onlara uğurlar arzu etdi. Qeyd etdi ki, Böyük Zəfərlə əlaqədar universitetdə müxtəlif müsabiqə və yarışlar keçirilməkdədir.
Prorektor Ulu öndər Heydər Əliyevin bütün sahələrə olduğu kimi, idmana göstərdiyi diqqət və qayğıdan bəhs edərək qeyd etdi ki, hazırda bu siyasət layiqincə davam etdirilir. Prezident cənab İlham Əliyevin məharəti, qətiyyəti, ağıllı siyasəti sayəsində hazırda Azərbaycan idmanı özünün yüksəliş dövrünü yaşayır. Cənab Prezidentin böyük diqqət və qayğısı idmançılarımızı yeni-yeni qələbələrə ruhlandırır.
Dosent Elmar Xəlilov vurğuladı ki, idmana qayğı siyasətinin nəticəsi olaraq SDU-da nəinki tələbələrin, həm də əməkdaşların fiziki sağlamlığı, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili istiqamətində məqsədyönlü kompleks tədbirlər həyata keçirilir və bugünkü yarış buna əyani sübutdur.
Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda 8 komanda iştirak etdi. Nəticədə, Riyaziyyat fakültəsinin komandası I yerə, Filologiya fakültəsinin komandası II yerə, Mühəndislik fakültəsinin komandası isə III yerə layiq görüldülər.

Home | News | A CHESS COMPETITION DEDICATED TO "VICTORY DAY" WAS HELD AT SSU
On November 4, a chess competition was held  dedicated to "Victory Day" between the employees of the university and Sumgayit State Technical College operating under it.
At the event, the memory of our martyrs, who fought heroically in the Patriotic war and sacrificed their lives for the territorial integrity of our country  was commemorated with a minute of silence.
Associate professor Elmar Khalilov vice-rector for Social affairs and public relations of the university  opened the event with an introductory speech, greeted the participants and wished them success. He noted that various contests and competitions are held in the university in connection with the Great Victory.
Speaking about the great leader Heydar Aliyev"s attention and care to sports, as well as to all fields, the vice-rector noted that this policy is being  properly continued at present. Thanks to the skill, determination, and smart policy of the President, Mr. Ilham Aliyev, Azerbaijan sports is currently experiencing its rising  period. The great attention and care of Mr. President encourages our athletes to new victories.
Docent Elmar Khalilov emphasized that as a result of the policy of taking care of sports, purposeful comprehensive measures are implemented in SSU not only for the physical health of students, but also for the effective organization of leisure time.Today"s  competition is a clear example  of this.
8 teams participated in the competition, which took place in tense and interesting condition. As a result, the team of the faculty of Mathematics the first place, the team of the faculty of Philology  the second place, and the team of the faculty of Engineering were awarded the third place.