Əsas səhifə | Xəbərlər | Nümayəndələrimiz cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma sessiyasında iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2022 15:00
Nümayəndələrimiz cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma sessiyasında iştirak etdilər
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Təlim və metodologiya şöbəsinin təşkilatçılığı ilə cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələri üçün məlumatlandırma günü təşkil edildi.
Məlumatlandırma gününün məqsədi cari və növbəti ildə akkreditasiyası planlaşdırılan ali təhsil müəssisələrinə prosesə dair ətraflı məlumat vermək və onların suallarını cavablandırmaqdan ibarət idi.
Təşkil edilən məlumatlandırma sessiyasında Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədr müavini Kamran Rəsulov və müvafiq struktur bölmə rəhbərləri, eləcə də 13 ali təhsil müəssisəsindən 40-dan çox inzibati heyət iştirak edirdi.
Görüşdə Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasov akkreditasiya prosesinə dair təqdimatla çıxış etdi.
Görüşün sonunda iştirakçıların sualları cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, məlumatlandırma günündə Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov və Təhsildə keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova təmsil edirdilər.

OUR REPRESENTATIVES PARTICIPATED IN THE INFORMATIVE SESSION FOR HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS WHICH THE ACCREDITATION IS PLANNED FOR THE CURRENT AND NEXT YEAR
The training and methodology department of the Quality Assurance Agency in Education organized an informative day for higher education institution which the accreditation is planned for the current and next year.
The purpose of the informative day was to provide detailed information about the process and answer their questions to higher education institutions the accreditation is planned for the current and next year.
Kamran Rasulov deputy chairman of the Management Board of the Quality Assurance Agency in Education, and heads of relevant structural units, as well as more than 40 administrative staff from 13 higher education institutions participated in the informative session.
At the meeting, the head of the Training and methodology department Asiman Ilyasov made a presentation on the accreditation process.
At the end of the meeting, the participants" questions were answered.
We should note that Sumgayit State University was represented on the informative day by vice-rector for Teaching organization and training technologies associate professor Natig Talibov, vice-rector for Science and innovations professor Ramazan Mammadov and head of the department of Quality Assurance in Education Narmin Hasanova.