Əməkdaşımız “Erasmus Village” layihəsi çərçivəsində keçirilən tədbirdə iştirak edib
Noyabrın 11-də Qlobus Biznes Mərkəzində Erasmus Tələbə Şəbəkəsi Azərbaycan təşkilatı tərəfindən Azərbaycan Respublikası QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyi, Azərbaycanda Milli Erasmus+ ofisi, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurası (ARGTMŞ), Azərbaycan Həmkarlar Komitəsi (AHK) və Erasmus+ Gənclik üzrə Azərbaycanda Məlumat Mərkəzinin tərəfdaşlığı ilə “Erasmus village” layihəsi çərçivəsində tədbir keçirilib.
Tədbirdə ATM-lərin, QHT-lərin, gənclər təşkilatlarının, diplomatik nümayəndəliklərin təmsilçiləri və tələbələr iştirak ediblər.
Açılış mərasimində Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Akkreditasiya və lisenziya şöbəsinin müdiri İlham Hümbətov, Azərbaycanda Milli Erasmus+ Ofisinin müdiri Pərviz Bağırov, Erasmus+ Gənclik və AHK üzrə Azərbaycanda Məlumat Mərkəzinin rəhbəri Ramiz Əliyev, Erasmus Tələbə Şəbəkəsinin Azərbaycan üzrə rəhbəri Əli Tağıyev çıxış ediblər.
Daha sonra “ATM-lərin beynəlxalq əlaqələrinin gücləndirilməsində yeni çağırışlar və imkanlar” mövzusunda dəyirmi masa, “Xaricdə təqaüdlə təhsil üzrə dövlət proqramları” və “Xaricdə təqaüdlə təhsil üzrə beynəlxalq proqramlar” mövzusunda sessiyalar təşkil olunub.
Qeyd edək ki, tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva iştirak edirdi.

Home | News | OUR EMPLOYEE PARTICIPATED IN THE EVENT HELD WITHIN THE FRAMEWORK OF THE "ERASMUS VILLAGE" PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 14 November 2022 16:24
OUR EMPLOYEE PARTICIPATED IN THE EVENT HELD WITHIN THE FRAMEWORK OF THE "ERASMUS VILLAGE" PROJECT
On November 11, an event was held within the framework of the "Erasmus village" project   at the Globus Business Center with the partnership the Erasmus Student Network Azerbaijan organization, the State Support Agency for NGOs of the Republic of Azerbaijan, the National Erasmus+ Office in Azerbaijan, the National Council of Youth Organizations of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Trade Unions Committee  and the Azerbaijan Information  Center for Erasmus+ Youth .
Representatives of ATMs, NGOs, youth organizations, and students took part in the event.
Ilham Humbatov-  head of the Accreditation and Licensing department of the Quality Assurance Agency in Education, Parviz Bagirov- head of the National Erasmus+ office in Azerbaijan, Ramiz Aliyev- head of the Azerbaijan Information Center for Erasmus+ Youth and AHK, and Ali Taghiyev-  head of the Erasmus Student Network for Azerbaijan  spoke at the opening ceremony.
Later, a round table on "New challenges and opportunities in strengthening international relations of ATMs", sessions on "State programs on scholarship abroad" and "International programs on scholarship abroad" were organized.
It should be noted that Sadagat Fatullayeva- head of the department of International cooperation and foreign students from Sumgayit State University participated in the event.