Rektor Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi münasibətilə kollektivi pul mükafatı ilə sevindirdi
60 illik yubiley sevincini yaşayan Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük potensiala malik təhsil müəssisəsi olmaqla yanaşı, həm də regionun böyük mədəni mərkəzidir. Bu il 60 illik yubileyini qeyd edən universitet kollektivi böyük sevinc içərisindədir. Bu münasibətlə rektor professor Elxan Hüseynovun müvafiq əmrinə əsasən universitet əməkdaşlarının maddi rifahının yaxşılaşdırılması üçün bütün əməkdaşlara pul mükafatı verilib.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru professor Elxan Hüseynov tərəfindən işçilərin sosial vəziyyətini yaxşılaşdırmaq məqsədilə hər il Yeni il öncəsi, Novruz, Ramazan və Qurban bayramları ərəfəsində universitetin bütün əməkdaşlarına maddi yardımlar olunur ki, bu da kollektiv tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanır.

On the occasion of the 60th anniversary of Sumgayit State University, the rector pleased the staff with a monetary award
Sumgayit State University which is celebrating its 60th anniversary is an educational institution with great potential in the region. The university staff celebrating its 60th anniversary this year is in joyful mood. On this occasion, in accordance with the relevant Order of rector professor Elkhan Huseynov monetary rewards were given to all employees for improving their financial well-being.
We should note that in order to improve the social condition of the employees the rector of Sumgayit State University professor Elkhan Huseynov provides financial support to all employees of the university every year before the New Year, on the eve of Nowruz, Ramadan and Eid holidays.