Kimya və biologiya fakültəsində "Elmi işlərin yazılma qaydaları" adlı elmi-praktiki seminar keçirildi
Dekabrın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) təşkilatçılığı ilə "Elmi işlərin yazılma qaydaları" adlı elmi-praktiki seminar keçirildi.
Seminarda fakültənin dekanı dosent Mahal Muradov, kafedra müdirləri, fakültə Elmi Şurası üzvlərinin bir hissəsi və tələbələr iştirak edirdilər.
Seminarda Kimya və onun tədrisi metodikası kafedrasının dosenti Musa Mustafayev çıxış edərək əyani materiallar əsasında məqalə və tezislərin hazırlanmasının elmi və texniki cəhətləri, elmi məqalədə problemin qoyuluşu, həlli, araşdırmanın girişi, nəticə və xülasə hissələrinin yazılması ilə bağlı bir çox məqamlara aydınlıq gətirdi.

A SCIENTIFIC-PRACTICAL SEMINAR CALLED "RULES OF WRITING SCIENTIFIC PAPERS" WAS HELD AT THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY
On December 1, a scientific-practical seminar called "Rules of writing scientific papers" was held at the faculty of Chemistry and biology of Sumgayit State University under the organization of the Student Scientific Society (SSS).
Dean of the faculty associate professor Mahal Muradov, department heads, a group of faculty scientific council members and students participated in the seminar.
At the seminar, associate professor Musa Mustafayev- candidate of Chemical sciences of the department of Chemistry and its teaching methodology gave a speech and clarified many points related to the scientific and technical aspects of preparing articles and theses based on visual materials, setting the problem in a scientific article, solving it, introducing the research, writing the conclusion and summary parts.