SDU-nun 60 illiyi münasibətilə bir qrup əməkdaş mükafatlandırıldı
Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi  münasibətilə universitetin çoxsaylı professor-müəllim heyəti  və əməkdaşları müxtəlif ali mükafatlara layiq görülmüşlər. Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcov, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası və Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi daim Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivinin əməyini yüksək qiymətləndirərək, müxtəlif mükafat və Fəxri fərman ilə mükafatlandırmışlar.
Dekabrın 5-də SDU-nun 60 illiyi münasibətilə Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının 14 noyabr 2022-ci il tarixli 712 nömrəli sərəncamı və AHİK-nın 11 noyabr 2022-ci il 22 b.5 Qərarı ilə bir qrup əməkdaş təltif edildi.
Tədbirdə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov çıxış edərək qonaqları və iştirakçıları salamladı, son illərdə universitetdə aparılan islahatlardan, həyata keçirilən layihələrdən danışdı və təltif olunan əməkdaşlara işlərində uğurlar arzuladı.
Professor Elxan Hüseynov bildirdi ki, 60 illik təcrübəsi olan bu ali təhsil ocağı müasir qlobal çağırışlara uyğun yüksək peşəkarlığa və səriştəliliyə malik, rəqabətədavamlı mütəxəssislərin hazırlanmasına və insan kapitalının davamlı inkişafına, elmi-intellektual mühitin formalaşmasına bundan sonra da öz layiqli töhfəsini verəcəkdir.
Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcov çıxış edərək Sumqayıt şəhərinin yeganə ali təhsil müəssisəsi olan Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi münasibətilə doğma universitetin professor- müəllim heyətini, tələbələrini səmimi qəlbdən təbrik etdi və onlara möhkəm cansağlığı, böyük uğurlar, müvəffəqiyyətlər arzuladı. Qeyd etdi ki, bu illər ərzində Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük inkişaf yolu keçmiş, hazırda ölkəmizin ən qabaqcıl ali təhsil ocaqlarından birinə, fundamental tədqiqatların aparıldığı elmi mərkəzə çevrilmişdir. Bu gün Sumqayıt Dövlət Universiteti ölkəmizin ali təhsil məktəbləri arasında öz yeri, öz dəst-xəti olan qabaqcıl təhsil müəssisələrindəndir. Universitetin məzunları ölkəmizin inkişafı naminə bütün sahələrdə öz bilik və qabiliyyətləri ilə fərqlənirlər. Şəhərimizin müxtəlif müəssisələrində çalışan məzunların da daim xoş sədaları eşidilir.
Daha sonra cənab Zakir Fərəcov Fəxri fərmanları öz sahiblərinə təqdim etdi.
ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədr müaviniMirzə Cəfərzadə çıxış edərək təltif olunan əməkdaşları təbrik etdi, ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən təhsilin inkişafına diqqətlə yanaşıldığını qeyd etdi. Natiq əldə edilmiş nailiyyətlərin məhz bu diqqət və qayğının nəticəsi olduğunu tədbir iştirakçılarının nəzərinə çatdırdı. Bildirdi ki, zəngin ənənələri, şərəfli tarixi olan Sumqayıt Dövlət Universiteti indiyədək ölkəmiz üçün minlərlə yüksəkixtisaslı kadrlar yetişdirmişdir. Bu gözəl ənənə bu gün də uğurla davam edir. Bu istiqamətdə universitetin professor-müəllim heyətinin də xidmətləri danılmazdır.
Əməkdaşları təltif edən sədr müavini onlara fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar arzuladı.
Təltif olunan əməkdaşlar da iş fəaliyyətlərinin qiymətləndirilməsində göstərilən etimada görə universitet rəhbərliyinə, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı cənab Zakir Fərəcova, Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasına və Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinə dərin təşəkkürlərini ifadə etdilər.

Home | News | A group of employees was awarded on the occasion of the 60th anniversary of SSU
On the occasion of the 60th anniversary of Sumgayit State University, a group of professors and staff members of the university were awarded various high awards. Mr. Zakir Farajov the head of the Sumgayit City Executive Power, the Confederation of Azerbaijan Trade Unions and the Republican Committee of the Free Trade Union have always highly appreciated the work of the staff of Sumgayit State University and awarded them with various prizes and honorary diplomas.
On December 5, on the occasion of the 60th anniversary of SSU, a group of employees was honored with the order of the Sumgayit City Executive power No. 712 dated November 14, 2022 and the decision of the ATUC No. 22 b.5 dated November 11, 2022.
At the event, the rector of the university professor Elkhan Huseynov greeted the guests and participants, talked about the reforms and implemented projects at the university in recent years, and wished the awarded employees success in their work.
Professor Elkhan Huseynov stated that this institution of higher education with 60 years of experience will continue to make a contribution to the training of competitive specialists with high professionalism , to the sustainable development of human capital, and to the formation of a scientific and intellectual environment.
Speaking on the occasion of the 60th anniversary of Sumgait State University, which is the only higher education institution of Sumgait city, Zakir Farajov the head of Sumgait City Executive Power sincerely congratulated the faculty and students of his native university and wished them good health, great successes. He noted that during these years, Sumgayit State University has undergone great development and has now become one of the most advanced higher education institutions of our country as well as a scientific center where fundamental research is conducted. Today, Sumgayit State University is one of the leading educational institutions with its own place among the higher education schools of our country. Graduates of the university are distinguished by their knowledge and abilities in all fields for the development of our country.
Later, Zakir Farajov presented the Honorary diplomas to their owners.
Mirza Jafarzadeh deputy chairman of the Republican Committee of ITUAEE made a speech and congratulated the employees who were awarded, and noted that the President of the country Ilham Aliyev paid close attention to the development of education. The speaker informed the event participants that the achievements are the result of this attention and care. He said that Sumgayit State University, which has rich traditions, has trained thousands of highly qualified personnel for our country. This tradition continues successfully today. In this direction, the services of the professors and teachers of the university are undeniable.
The deputy chairman awarded the employees and wished them new successes in their activities.
The awarded employees also expressed their deep gratitude to the university administration , Zakir Farajov the head of the Sumgayit City Executive Power, the Confederation of Azerbaijan Trade Unions and the Republican Committee of the Free Trade Union for the trust shown in the evaluation of their work activities.