Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun 60 illik yubileyinə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələri arasında minifutbol üzrə ölkə çempionatı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Dekabr 2022 20:36
SDU-nun 60 illik yubileyinə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələri arasında minifutbol üzrə ölkə çempionatı keçirildi
Elm və Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi, AFFA, Azərbaycan Tələbə Futbol Federasiyası İctimai Birliyi və “Azfar Group” QSC-nin dəstəyi ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyinə həsr olunmuş ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında minifutbol üzrə ölkə çempionatı keçirildi. Çempionatda 16 komanda arasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin minifutbol üzrə komandası da iştirak edir.
Yarışın birinci mərhələsində komandalar 8 yarımqrupa bölünərək mübarizə apardılar.
Qeyd edək ki, çempionatın keçirilməsində əsas məqsəd ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında minifutbol idman növünü təbliğ etmək, perspektivli idmançıları aşkarlamaq və onların ustalardan ibarət komandalara cəlb edilməsinə zəmin yaratmaqdan ibarətdir.

Home | News | A mini-football championship was held among higher education institutions dedicated to the 60th anniversary of SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 05 December 2022 20:36
A mini-football championship was held among higher education institutions dedicated to the 60th anniversary of SSU
With the support of the Ministry of Science and Education, the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Educators, AFFA, the Public Union of Azerbaijan Student Football Federation and "Azfar Group" CJSC, a mini-football championship was held among students of higher educational institutions dedicated to the 60th anniversary of Sumgayit State University. Mini-football  team of Sumgayit State University  also participated in the championship among 16 teams.
In the first stage of the competition, the teams were divided into 8 subgroups and competed.
It should be noted that the main goal of the championship is to promote the sport of mini-football among students of higher education institutions, to identify athletes and   to create conditions for their involvement in teams consisting of masters.