Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Elmi kitabxanasında Ulu öndər Heydər Əliyevin Anım Gününə həsr olunmuş dəyirmi masa keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Dekabr 2022 14:40
SDU-nun Elmi kitabxanasında Ulu öndər Heydər Əliyevin Anım Gününə həsr olunmuş dəyirmi masa keçirilib
Dekabrın 9-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında Ulu öndər Heydər Əliyevin Anım Gününə həsr olunmuş dəyirmi masa keçirildi.
Tədbir iştirakçıları əvvəlcə dahi şəxsiyyət, Ulu öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər.
Elmi kitabxananın müdiri Nailə Əmrahova “Müstəqil Azərbaycan yaşadıqca Ulu öndər Heydər Əliyev də ürəklərdə yaşayacaqdır” mövzusunda çıxış edərək müasir və müstəqil dövlətimizin memarı Heydər Əliyevin zəngin həyat yolu, fəaliyyəti, təhsilə verdiyi yüksək dəyərdən danışdı və ölkəmizdə qazanılan bütün nailiyyətlərin dahi rəhbər Heydər Əliyev siyasətinin bəhrəsi olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, bu gün Azərbaycan Heydər Əliyevin ideyaları əsasında Prezident cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə inkişaf edir, möhkəmlənir. Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizdə bütün sahələrdə aparılan uğurlu islahatlar, əldə olunan nəticələr xalqın sabaha olan inamını qat-qat artırmış, Heydər Əliyev yolunun layiqincə davam etdirildiyinə, memarı olduğu müstəqil Azərbaycanın etibarlı əllərdə olduğuna möhkəm əminlik yaratmışdır.
Tədbirdə Oxu zalının baş kitabxanaçısı filologiya üzrə fəlsəfə doktoruXatirə Əliyeva “Heydər Əliyev – tarixi şəxsiyyət və tarixi yaradan şəxsiyyət”, Bədii ədəbiyyat şöbəsinin müdiri Sevinc Məmmədova “Ulu öndərin həyat yolu”, kitabxanaçılar:Turan Məmmədova“Ulu öndər Heydər Əliyevin irsi milli sərvətimizdir”, Təhminə Ağakişiyeva “Qəlblərdə yaşayan ümummilli lider”mövzularında çıxış edərək müstəqil Azərbaycan dövlətinin yaranmasında, inkişafında və dünyada tanınmasında ümummilli lider Heydər Əliyevin əvəzsiz rolundan söz açdılar. Bildirdilər ki, qədirbilən xalqımız ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini həmişə əziz tutacaq.

Home | News | A ROUND TABLE DEDICATED TO THE MEMORIAL DAY OF THE GREAT LEADER HEYDAR ALIYEV WAS HELD IN THE SCIENTIFIC LIBRARY OF SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 09 December 2022 14:40
A ROUND TABLE DEDICATED TO THE MEMORIAL DAY OF THE GREAT LEADER HEYDAR ALIYEV WAS HELD IN THE SCIENTIFIC LIBRARY OF SSU
On December 9, a round table dedicated to the memorial day of the great leader Heydar Aliyev was held in the Scientific library of Sumgayit State University.
At first, the participants of the event commemorated the dear memory of the great leader Heydar Aliyev with a minute of silence.
The director of the scientific library  Naila Amrahova  spoke on the topic "As long as independent Azerbaijan lives, the great leader Heydar Aliyev will live in our hearts” and noted that today Azerbaijan is developing and strengthening under the leadership of President  Ilham Aliyev based on Heydar Aliyev's ideas. The successful reforms carried out in all fields in our country under the leadership of president Ilham Aliyev.
Chief librarian of the Reading hall Khatira Aliyeva, Ph.D. in philology  "Heydar Aliyev - a historical personality who created history", Sevinj Mammadova head of the department of Fiction, "Life path of a great leader", librarians: Turan Mammadova, "The legacy of the great leader Heydar Aliyev is our national wealth", Tahmina Agakishiyeva  "A national leader who lives in hearts" made a speech  at the event. They spoke about the indispensable role of national leader Heydar Aliyev in the creation, development and recognition of the independent state of Azerbaijan. They said that our people will always cherish the memory of national leader Heydar Aliyev.