ADPU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı SDU-nun 60 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirib
Dekabrın 8-də Opera studiyasında Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatı (ADPU TGT) və Bakı Musiqi Akademiyası Tələbə Gənclər Təşkilatının (BMA TGT) təşkilatçılığı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirildi.
Tədbirdə ADPU-nun Tədbirlərin təşkili və tələbələrlə iş şöbəsinin müdiri Turan Kərimli, Nərimanov rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Nəcəf Novruzov, Nəsimi rayon Gənclər və İdman İdarəsinin rəisi Şahmar Tağıyev, Səbail rayon Gənclər və İdman İdarəsinin əməkdaşı Xasay Vəliyev, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) əməkdaşı Ülvi Quluzadə, ATGTİ-nin əməkdaşı Fidan Həsənova, Bakı Musiqi Akademiyası Tələbə Gənclər Təşkilatının (BMA TGT) sədri Nihat Ağayev, Sumqayıt Dövlət Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının (SDU TGT) sədri Elmin Novruzlu, bir sıra universitet və kolleclərin təşkilat sədrləri və 750-dən çox tələbə iştirak etdi.
Tədbir Azerbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlandı, Vətən uğrunda canlarını fəda edən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Çıxış edən ADPU TGT sədri Təhmasib İmaməliyev bildirdi ki, ölkənin elmi-intellektual potensialının inkişafına əvəzsiz töhfələr vermiş Sumqayıt Dövlət Universiteti qabaqcıl beynəlxalq təcrübədən, milli təhsil sisteminin uğurlarından və özünün 60 illik zəngin ənənələrindən bəhrələnməklə təhsildə uğurlu addımlar atmış, yarandığı vaxtdan etibarən üzərinə düşən vəzifələri həmişə layiqincə yerinə yetirmiş, respublikamızla yanaşı, bir sıra digər ölkələr üçün elmi-pedaqoji kadr hazırlanması işini müvəffəqiyyətlə həyata keçirmişdir.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Elmin Novruzlu qonaqları salamladı, rektor professor Elxan Hüseynovun salamlarını çatdırdı və universitetdə yubileylə əlaqədar görülən işlər barəsində ətraflı məlumat verdi. Həmçinin o, Sumqayıt Dövlət Universitetinin həm Azərbaycanın təhsil sektorunda, həm də gənclərin fəaliyyətində verdiyi töhfələrdən, qoyduğu izdən söz açaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin hər bir tələbənin doğma məkanına çevrildiyini vurğuladı.
Daha sonra ADPU TGT-nin "Buta" instrumental musiqi ansamblının təqdimatında "Sumqayıt", "Heyratı", "Qarabağ inciləri", "Xudayar təsnifi", "Azərbaycan", "İncə bellim" və "Gilavar" mahnıları ifa olundu, Bakı Musiqi Akademiyasının tələbələri tərəfindən "Oxu tar", "Komdenin arzuları", "Ana", "Mən səni araram" "3-cü prelud", "Parafraz", "Skretso", "I will survive" musiqi nömrələri səsləndirildi, ADPU TGT-nin "İnci" rəqs qrupunun təqdimatında xalq rəqsi nümayiş edilmişdir.
Tədbir ADPU TGT-nin "Buta" instrumental musiqi ansamblının təqdimatında "Şur rəngi" mahnısının ifası ilə yekunlaşdırıldı.

Home | News | THE STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF ASPU HELD AN EVENT DEDICATED TO THE 60TH ANNIVERSARY OF SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 09 December 2022 17:53
THE STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF ASPU HELD AN EVENT DEDICATED TO THE 60TH ANNIVERSARY OF SSU
On December 8, an event dedicated to the 60th anniversary of Sumgayit State University was held in the Opera studio with the organization of Azerbaijan State Pedagogical University Student Youth Organization (ASPU SYO) and Baku Music Academy Student Youth Organization (BMA SYO).
At the event, Turan Karimli, Head of the department of Events and Work with Students of ASPU, Najaf Novruzov head of the department of Narimanov District Youth and Sports, Shahmar Taghiyev head of the department of Nasimi District Youth and Sports, Khasay Valiyev an employee of Sabail District Youth and Sports Department, Ulvi Guluzadeh an employee of Azerbaijan Student Youth Organizations Union , Fidan Hasanova an employee of ASYOU , Nihat Aghayev chairman of  Baku Music Academy Student Youth Organization , chairman of Sumgayit State University Student Youth Organization (SSU SYO) Elmin Novruzlu, organization chairmen of a number of universities and colleges and 750 more than students participated.
The event started with the sounding of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan, the memory of our martyrs who sacrificed their lives for the Motherland was commemorated with a minute of silence.
Chairman of ASPU SYO Tahmasib Imamaliyev said that Sumgayit State University, which has made invaluable contributions to the development of the country's scientific and intellectual potential. It has taken successful steps in education by benefiting from advanced international experience, the successes of the national education system, and its 60-year-old rich traditions.
Elmin Novruzlu, the chairman of the Student Youth Organization of Sumgayit State University, greeted the guests, conveyed the greetings of rector professor Elkhan Huseynov and gave detailed information about the work done in connection with the anniversary at the university. He also talked about the contributions of Sumgayit State University to the education sector of Azerbaijan and the activities of the youth, and emphasized that Sumgayit State University has become the native place of every student.
Later, at the presentation of the "Buta" instrumental music ensemble of ASPU ,the songs "Sumgayit", "Hiraty", "Pearls of Karabakh", "Khudayar classification", "Azerbaijan", "Ince bellim" and "Gilavar" were played. "Oxu tar", "Komde's dreams", "Mother", "Men seni axtariram", "3rd prelude", "Paraphrase", "Scretso", "I will survive" were performed by students , and " Inci" dance group of   ASPU SYO presented a folk dance.
The event ended with the performance of the song "Shur rengi " by the "Buta" instrumental music ensemble of ASPU SYO.