SDU-da 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı qeyd olundu
Dekabrın 27-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə tədbir keçirildi.
Əvvəlcə 31 Dekabr-Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunmuş videoçarx nümayiş olundu.
Tədbiri universitetin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektoru dosent Natiq Talıbov açaraq, iştirakçılara rektor professor Elxan Hüseynovun salamlarını və təbriklərini çatdırdı, bu əlamətdar günün əhəmiyyətindən, Dünya Azərbaycanlılarının birlik və həmrəyliyindən söz açdı. O, bu tarixi günün qeyd olunmasında respublikanın inkişafının möhkəm təməlini qoyan ümummilli lider Heydər Əliyevin milli həmrəyliyin möhkəmləndirilməsi sahəsində əvəzsiz xidmətlərindən, dünya azərbaycanlılarının vahid ideya ətrafında birləşməsindən və bununla bağlı uğurlu dövlət siyasətindən danışdı. Ulu öndərin milli həmrəylik və azərbaycançılıq amalının şüurlarımızda möhkəm yer tutmasına yönəlmiş uzaqgörən siyasətinin bu gün möhtərəm Prezidentimiz cənab İlham Əliyev tərəfindən ardıcıl və sistemli şəkildə davam etdirildiyini bildirdi.
Prorektor onu da qeyd etdi ki, 2022-ci il həm ölkəmiz üçün, həm də universitetimiz üçün uğurlu illərdən biri oldu. İl ərzində qarşımıza qoyduğumuz bütün məqsədlərə çatdıq. Belə ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illik yubileyi yüksək səviyyədə qeyd olundu, universitetimizin bir qrup əməkdaşı Prezident cənab İlham Əliyev tərəfindən “Əməkdar müəllim” və “Tərəqqi” medalları ilə təltif edildi. Əlbəttə ki, bu dövlət başçımızın bizim əməyimizə verdiyi qiymət, bizə etimadın böyük göstəricisidir.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə xalqımızı ürəkdən təbrik edən dosent Natiq Talıbov hər kəsə möhkəm cansağlığı, ailə səadəti, könül xoşluğu, doğma Azərbaycanımıza nurlu sabahlar arzuladı.
Tədbir tələbələrimizin ifaları, universitetin “Səma” rəqs qrupunun maraqlı rəqs nömrələri və eləcə də incəsənət nümayəndələrinin təqdim etdikləri geniş konsert proqramı ilə davam etdi.

Home | News | December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and New Year's holiday were celebrated at SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 27 December 2022 14:43
December 31 - Day of Solidarity of World Azerbaijanis and New Year's holiday were celebrated at SSU
On December 27, an event was held at Sumgayit State University on the occasion of the Solidarity Day of World Azerbaijanis and the New Year.
First, a video clip dedicated to December 31 - Day of Solidarity of Azerbaijanis of the World was shown.
Associate professor Natig Talibov- vice-rector on Teaching organization and training technologies of the university opened the event, conveyed greetings and congratulations of rector professor Elkhan Huseynov to the participants, spoke about the importance of this significant day, unity and solidarity of Azerbaijanis of the world. He spoke about the invaluable services of national leader Heydar Aliyev, who laid a solid foundation for the development of the republic in the celebration of this historic day, in the field of strengthening national solidarity, the unification of Azerbaijanis around the world and the successful state policy in this regard. He stated that the visionary policy of the Great leader national solidarity and Azerbaijaniism is being consistently and systematically continued today by our president Ilham Aliyev.
The vice-rector also noted that 2022 was one of the successful years both for our country and for our university. We achieved all the goals we set for ourselves during the year. Thus, the 60th anniversary of Sumgayit State University was celebrated at a high level, a group of employees of our university were awarded with "Honored teacher" and "Progress" medals by the President Ilham Aliyev. Of course, this head of state"s appreciation for our work is a great indicator of his trust in us.
Congratulating our people on the occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year, docent Natig Talibov wished everyone good health, family happiness and a bright tomorrow for our native Azerbaijan.
The event continued with the performances of our students, interesting dance numbers of the "Sema" dance group of the university, as well as a wide concert program presented by art representatives.