Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əcnəbi müəllim və tələbələri “Şuşa İli” forumunda iştirak ediblər
Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Şuşa İli” çərçivəsində ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələrin iştirakı ilə Şuşa forumu keçirildi.
“Holiday Inn Baku” otelində keçirilən forumda işğaldan azad edilmiş ərazilərdə erməni vandalizminin mədəniyyət abidələrinə və ətraf mühitə vurduğu zərərlərin müzakirəsi, diplomatiya mövzularında diskussiyalar aparılıb, Qarabağ həqiqətləri barədə əcnəbi tələbələrə məlumatlar verilib.
Elm və təhsil nazirinin müşaviri Nicat Məmmədlinin “Mədəniyyət”, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Tural Əhmədovun “Diplomatiya” AZGREEN-Engineering and Environmental Services (mühəndislik və ətraf mühit xidmətləri) şirkətinin təsisçisi, Xəzər Universitetinin müəllimi Tural Məhərrəmovun “Ətraf mühit” mövzularında moderatorluq etdiyi forumda əcnəbi müəllim, tədqiqatçı və tələbələrin iştirakı ilə panel müzakirələr aparılmışdır.
Forumda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Osmanlı tarixi fənnini tədris edən Türkiyə Respublikası Qaziantep Universitetinin müəllimi Dr. Sadık Çetin, Riyaziyyat fakültəsinin IV kurs tələbəsi Elana Bairamova (Gürcüstan) və Mühəndislik fakültəsinin II kurs tələbəsi Eltun Bairamov (Gürcüstan) iştirak ediblər.

Home | News | FOREIGN TEACHERS AND STUDENTS OF SSU PARTICIPATED IN THE FORUM
Under the organization of the Ministry of Science and Education, the Shusha Forum was held with the participation of foreign students studying in our country within the framework of the "Year of Shusha".
At the forum held at the "Holiday Inn Baku" hotel, discussions the damage caused by Armenian vandalism to cultural monuments and the environment in the liberated territories, and on diplomacy were held, and information was given to foreign students about the realities of Karabakh.
Forum moderated by adviser to the Minister of Science and Education Nijat Mammadli "Culture", head of International cooperation department ,"Diplomacy", founder of AZGREEN-Engineering and Environmental Services, teacher of Khazar University Tural Maharramov panel discussions were held on "Environment" topics  with the participation of teachers, researchers and students.
At the forum, the teacher of Gaziantep University of the Republic of Turkey, Dr. Sadik Chetin, Elana Bayramova (Georgia), a fourth-year student of the faculty of Mathematics, and Eltun Bayramov (Georgia), a second-year student of the Engineering faculty participated.