Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Yanvar 2023 16:40
SDU-da ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir
Sumqayıt Dövlət Universitetində dekabr ayının 19-dan 29-dək universitetin əməkdaşları və tələbələri arasında anonim və şəffaf şəkildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir. Sorğunun keçirilməsində əsas məqsəd SDU-nun ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin mütəmadi olaraq izlənilməsi, təhlili və təkmilləşdirilməsindən ibarətdir. Ümumilikdə sorğuda 1700 nəfər iştirak etmişdir. Nəticələrə əsasən universitetin fəaliyyəti ilə bağlı informasiyaları əməkdaşların 84%-i universitetin rəsmi saytından, tələbələrin 49,3%-i isə universitetin sosial şəbəkə hesablarından əldə edirlər. Əməkdaşların 49,2 %-i universitetin rəsmi saytının fəaliyyətini “əla”, tələbələrin isə 50,8%-i “yaxşı” qiymətləndirib. Əməkdaşların 49,2%-i, tələbələrin isə 49,4 %-i  universitetin rəsmi sosial şəbəkə hesablarının fəaliyyətini “yaxşı” qiymətləndiriblər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəsmi saytının funksionallığını və hədəf auditoriyası arasında populyarlığını artırmaq məqsədilə 23 may 2022-ci il tarixində SDU-nun rəsmi internet saytı yeni formatda və sistemləşdirilərək oxucuların istifadəsinə verilib. Universitetin rəsmi saytının formatının yenilənməsindən sonra məlumatların əlçatanlığı əməkdaşlarımızın 89,3 %-ni, tələbələrin isə 77,2 %-ini tam qane edir. Universitetin fəaliyyəti ilə bağlı məlumatların əldə edilməsi və sorğuların cavablandırılmasının operativliyi əməkdaşların 89,3 %-ni, tələbələrin isə 80,8 %-ni tam qane edir.
Qeyd edək ki, aparılmış sorğu çərçivəsində universitetin ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində iştirakçıların rəy və təklifləri dəyərləndiriləcək.

Home | News | A survey was conducted on the evaluation of public awareness activities at SSU
At Sumgayit State University from December 19 to 29, a survey was conducted among the employees and students of the university in an anonymous and transparent manner regarding the evaluation of Sumgayit State University"s public awareness activities. The main purpose of conducting the survey is regular monitoring, analysis and improvement of SSU"s public awareness activities. In total, 1700 people participated in the survey. According to the results, 84% of employees get information about the university"s activities from  its official website, and 49.3% of students get it from the university"s social network accounts. 49.2% of employees evaluated the activity of the university"s official website as "excellent", and 50.8% of students rated it as "good". 49.2% of employees and 49.4% of students evaluated the activity of the university"s official social network accounts as "good".
In order to increase the functionality of the official website of Sumgayit State University and its popularity among the target audience, on May 23, 2022, the official website of SSU was made available to readers in a new format and systemized. After updating the format of the university"s official website, 89.3% of our employees and 77.2% of students are fully satisfied with the availability of information. 89.3% of employees and 80.8% of students are completely satisfied with the promptness of obtaining information about the university"s activities and responding to inquiries.
We should note that within the framework of the conducted survey, the opinions and suggestions of the participants will be evaluated in order to improve the public awareness activities of the university.