Oktyabrın 30-da universitetimizin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Tarix və Coğrafiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Bakıda Heydər Əliyev Mərkəzində oldular.
Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekan müavini Osman Hacıyev tələbələrimizə ümummilli lider Heydər Əliyevin dövlətçilik fəlsəfəsi və Azərbaycançılıq məfkurəsi barədə ətraflı məlumat verdi.
Mərkəzdə Ulu Öndərin uşaqlıq, yeniyetməlik, tələbəlik, Dövlət Təhlükəsizlik Komitəsində işlədiyi dövr, hakimiyyətdə olduğu illər fotolarda slayd şəklində öz əksini tapmışdır. Dahi rəhbərin müxtəlif dövrlərdə istifadə etdiyi xidməti avtomobilləri, hərbi formaları, andiçmə və ziyafət kostyumları, iş masası və digər ölkə rəhbərlərinin bağışladığı hədiyyələr tələbələrin marağına səbəb oldu.

Our students were in Heydar Aliyev Centre in Baki
On October, 30 a group of students of History and Geography Faculty werein Heydar Aliyev centre in Baki under the organization ofStudents Trade Union Committee.
The dean assistant of the History and Geography Faculty Osman Haciyev gave a detailed information about HeydarAliyev’s statehood philosophy.
The national leader’s childhood, adolescence, student and government years photos were shown as a slide in the centre. The students were interested with the service automobiles, military uniforms, inauguration and banquet suits used by the great leader and presents given by other presidents.