SDU–nun əməkdaşları Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Beynəlxalq Konqresdə iştirak etdilər
Fevralın 8-dən 9-dək Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Beynəlxalq Konqresdə dünyanın bir sıra xarici ölkə universitetlərinin alimləri ilə yanaşı, Azərbaycanın ali təhsil müəssisələri, o cümlədən, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları da onlayn formatda iştirak etdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetindən Fizika və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Fuad Məmmədov müasir dövrdə təhsildə mühüm aktuallıq kəsb edən “Öyrənmə prosesində innovativ texnologiyaların rolu” mövzusunda çıxış etdi. Konqresdə kafedranın digər əməkdaşları − dosentlər: Sevil Lətifova və Sara Sadıqova da iştirak edərək sertifikatlarla təltif olundular.

COLLEGUES OF SSU PARTICIPATED IN THE INTERNATIONAL CONGRESS HELD IN ISTANBUL, TURKEY
In the International Congress held in Istanbul, Turkey, from February 8 to 9, along with scientists from a number of foreign universities, the employees of Azerbaijan's higher education institutions, including Sumgayit State University participated in an online format.
Associate professor Fuad Mammadov - head of the department of Physics and its teaching methodology from Sumgayit State University made a speech on the topic "Role of innovative technologies in the learning process", which is important in modern education. Other employees of the department, associate professors: Sevil Latifova and Sara Sadygova participated in the congress and were awarded with certificates.