Fevralın 15-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğunun növbəti iclası keçirildi.
Rektor professor Elxan Hüseynov iclas iştirakçılarını salamladı və  gündəlikdə olan məsələlər barədə məlumat verdi, universitetin tədris və elmi fəaliyyəti üzrə inkişafından danışdı. Sonra rektor Strateji İnkişaf Mərkəzinin direktoru Günel Paşayevanı kollektivə təqdim etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
2022/23-cü tədris ilinin yaz semestrində bakalavriat və magistratura pillələrində təhsil alan tələbələrin istehsalat təcrübəsi keçmələri haqqında Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov, Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov məlumat verərək diqqətə çatdırdılar ki, ixtisaslar üzrə təcrübələrin təşkili və keçirilməsi haqqında Əsasnamə, istehsalat təcrübəsinin təşkili və keçirilməsi haqqında qaydalar, eyni zamanda tələbələrin pedaqoji təcrübə gündəliyi və istehsalat təcrübəsi gündəliyi yeni formada hazırlanmışdır.
Magistratura pilləsi üzrə elmi tədqiqat və elmi pedaqoji təcrübələrin keçirilməsinə nəzarət Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilova, təcrübə keçiriləcək müəssisələrlə bağlanmış müqaviləyə uyğun olaraq tələbələrin yerləşdirilməsinə nəzarət Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinova və fakültə dekanlarına tapşırıldı.
Xocalı faciəsinin 31-ci ildönümünün keçirilməsi ilə bağlı SDU-da keçiriləcək tədbirlər haqqında Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov çıxış etdi, tədbirlər planı təsdiq edildi və “26 fevral Xocalı faciəsi” ilə əlaqədar planlaşdırılmış tədbirlərin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsinə nəzarət Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilova tapşırıldı.
2022-2023-cü illərdə SDU-nun akademik mübadilə və beynəlxalq layihələrdə iştirakı haqqında məlumat verən Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev çıxış etdi. Avropa Birliyinə daxil olan ölkələrin universitetləri ilə əlaqələr və koordinator kimi KA2layihələrinin qazanılması istiqamətində aparılan işlərin daha da gücləndirilməsi Beynəlxalq əlaqələr və əcnəbi tələbələr şöbəsinə, Beynəlxalq Təhsil sərgilərində iştirak etməklə universitetin marketinq fəaliyyətinin genişləndirilməsi Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayevə tapşırıldı.
SDU tələbə-məzunlarının karyera imkanlarının xarici investorlar hesabına gücləndirilməsi haqqında məlumat verən dosent Qafar Atayev 19-30 yaş tələbə və məzunların portal üzərindən layihəyə qoşulması istiqamətində işlərin səmərəli təşkil olunması üçün məlumatlandırılmanın  fakültə dekanları və Karyera Mərkəzinə tapşırıldığını bildirdi.

Home | News | The next meeting of the rectorate of Sumgayit State University was held
Rector professor Elkhan Huseynov greeted the meeting participants and informed about the issues on the agenda, spoke about the development of the university in terms of teaching and scientific activities. Then the rector introduced Gunel Pashayeva-director of the Strategic Development Center to the team and wished her success in her future activities.
Faig Shirinov-director of the Teaching Methodological Center and head of the department of Doctoral studies and master's degree Sabir Khalilov informed about the industrial experience of undergraduate and master's degree students in the spring semester of the 2022/2023 academic year, the rules on the organization and conduct of industrial experience, as well as the students' pedagogical experience and industrial experience diary were prepared in a new form.
Supervision of scientific research and pedagogical experiments at the master's level was entrusted to the director of the Doctoral studies and master's degree department, associate professor Sabir Khalilova, and to the director of the teaching methodical center, Faig Shirinov, and the deans of the faculty. Vice-rector for Social affairs and public relations Elmar Khalilov spoke about the events to be held at SSU in connection with the 31st anniversary of the Khojaly of the tragedy.The            plan of events was approved and the high-level supervision of the planned events related to the "February 26 Khojaly tragedy" was assigned to the vice- rector for   Social affairs and public relations associate professor Elmar Khalilov.
Gafar Atayev-vice-rector for International relations spoke about his participation in SSU academic exchange and international projects in 2022-2023.As a coordinator of relations with the universities of the European Union countries, strengthening of the work carried out in the direction of winning KA2 projects to the department of International relations and foreign students as well as expansion of the university's marketing activities by participating in international education exhibitions was entrusted to the vice-rector for International relations doc.Gafar Atayev.
Gafar Atayev gave information about the strengthening of career opportunities of SSU students-graduates at the expense of foreign investors and said that the deans of the faculty and the Career Center were entrusted to inform the work in order to effectively organize for 19-30-year-old students and graduates to join the project through the portal.
After the discussions, appropriate decisions were made and the rectorate's meeting finished its work.