Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “#codeforfuture” layihəsində iştirak üçün seçim imtahanı keçirildi
Xəbər verdiyimiz kimi, Sumqayıt Dövlət Universitetində Elm və Təhsil Nazirliyi ilə Code Academy Tədris müəssisəsinin birgə təşkilatçılığı və Rəqəmsal inkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin dəstəyi ilə #codeforfuture layihəsinin həyata keçirilməsinə başlanılmışdır.
Bu məqsədlə qeydiyyatdan keçən 143 tələbə ilkin şərtlər nəzərə alınmaqla portal üzərindən imtahanlara dəvət edildilər. Bu gün - 18.02.2023-cü il tarixində seçim imtahanı keçirildi. İmtahanlardan yüksək bal toplayan namizədlərə proqrama qəbul ilə bağlı e-mail ünvanlarına məlumat göndəriləcəkdir.

Home | News | A selection exam for participation in the "#codeforfuture" project was held at Sumgait State University
Yerləşdirilmə tarixi : 18 February 2023 20:01
A selection exam for participation in the "#codeforfuture" project was held at Sumgait State University
As we have reported, #codeforfuture project has started to be implemented at Sumgayit State University under the joint organization of the Ministry of Science and Education and the Code Academy Education Center  and with the support of the Ministry of Digital Development and Transport.
For this purpose, 143 registered students were invited to exams through the portal, taking into account the initial conditions. The selection exam was held today - 18.02.2023. Candidates with high marks in the exams will be sent an e-mail about admission to the program.