SDU-da Mərkəzi Bankın təlimləri başladı
Fevralın 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələri üçün Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə təlimlərə start verildi. Təlimdə mütəxəssislər, tələbə və müəllimlər iştirak etdi.
Fakültənin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva çıxışında qonaqları və iştirakçıları salamladı. O, ölkəmizdə 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edildiyini, bununla bağlı İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində müxtəlif tədbirlərin planlaşdırıldığını qeyd etdi. Bugünkü təlimin sözügedən tədbirlərdən olduğunu qeyd edən Aynurə Yəhyayeva  fakültə üçün əsas prioritetin ölkəmiz üçün yüksəkixtisaslı kadrlar yetişdirmək olduğunu vurğuladı. Təlimlərin 3 gün davam edəcəyini bildirən fakültə dekanı proqramın “Layihələrin idarə olunması” ilə başlayacağını, ardıcıl olaraq  “İzafi borclanma: problemlər və tövsiyələr”, “Strateji idarəetmə” “Bankçılıq və rəqəmsal ödənişlər” və “Əmanətlərin sığortalanması” mövzuları ilə davam etdiriləcəyini bildirdi.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov və həmin kafedranın baş müəllimi, tədbirin təşkilatçısı Zülfiyyə Hacıyeva tədbir haqqında fikirlərini bildirdilər.
Təqdim olunan mövzular üzrə bank və hüquq mütəxəssisləri: Vüsal Həsənov, Lamiyyə Qaralova, Rauf Ağayev, Aliyə  Əsədzadə, Xəyalə Məmmədova və Sevinc Əliverdiyevanın çıxışları nəzərdə tutulur.
İlk təlim gününün sonunda mövzularla əlaqədar müzakirələr aparıldı, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırıldı.

Home | News | TRAININGS OF THE CENTRAL BANK STARTED AT SSU
On February 21, trainings for students of the faculty of Economics and Management of Sumgayit State University were initiated and organized by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan. Specialists, students and teachers participated in the training.
The dean of the faculty associate professor Aynura Yahyayeva welcomed the guests and participants in her speech. She noted that 2023 has been declared the "Year of Heydar Aliyev" in our country and various events are being planned at the faculty of Economics and management. Today"s training is one of the mentioned events Aynura Yahyayeva emphasized that the main priority for the faculty is to train highly qualified personnel for our country. The training will last for 3 days. The dean of the faculty said that the program will start with "Project management" and will be continued about the topics of "Overborrowing: problems and recommendations", "Strategic management", "Banking and digital payments" and "Deposit insurance".
Associate professor Galib Huseynov - head of the department of Business organization and management of Sumgayit State University and Zulfiyya Hajiyeva – the senior lecturer of that department, the organizer of the event expressed their opinion about the event.
Banking and legal experts Vusal Hasanov, Lamiya Garalova, Rauf Agayev, Aliya Asadzade, Khayala Mammadova and Sevinj Aliverdiyeva will speak on the presented topics.
At the end of the first day of training, discussions were held on the topics, and the questions of the participants were answered.