Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun kollektivi “Heydər Əliyev İli”çərçivəsində “100 ağac əkək” devizi altında Sumqayıtın Bulvar ərazisində ağacəkmə aksiyasında iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 04 Mart 2023 11:20
SDU-nun kollektivi “Heydər Əliyev İli”çərçivəsində “100 ağac əkək” devizi altında Sumqayıtın Bulvar ərazisində ağacəkmə aksiyasında iştirak etdi
Prezident cənab İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən 2023-cü ilin ölkəmizdə “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi Ulu Öndərə ümumxalq ehtiramının ifadəsidir. Sərəncamda qeyd olunduğu kimi, müstəqil Azərbaycan Ulu Öndərin indiki və gələcək nəsillərə əmanəti, onun zəngin və çoxşaxəli irsi isə xalqımızın milli sərvətidir. Bu müqəddəs mirası qoruyub-saxlamaq hər bir azərbaycanlının şərəfli vəzifəsidir. 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan edilməsi respublikamızın həyatında böyük ictimai-siyasi hadisədir, çünki müstəqil Azərbaycanın adı Heydər Əliyevin adı ilə yanaşı çəkilir. Həmin Sərəncama uyğun olaraq, Sumqayıt Dövlət Universitetində Ulu Öndərin həyatı, siyasi fəaliyyəti, göstərdiyi fədakarlıqları və Azərbaycan xalqına tarixi xidmətləri ilə bağlı Tədbirlər Planı hazırlanıb, silsilə tədbirlər təşkil edilir.
Nəzərdə tutulmuş tədbirlərin davamı olaraq martın 4-də SDU-nun kollektivi Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş “100 ağac əkək” devizi altında Sumqayıt şəhər Bulvarı ərazisində ağacəkmə aksiyasında iştirak etdi.
SDU-nun təşəbbüsü ilə gerçəkləşən ağacəkmə aksiyasında professor-müəllim və tələbə heyətinin iştirakı ilə “100 ağac əkək” devizi reallaşdı.
Belə aksiyaların keçirilməsində məqsəd həm də yaşıllıqların salınması, onlara qulluq göstərilməsi və cəmiyətin diqqətini ətraf mühitin mühafizəsinə yönəltməkdən ibarətdir.

Home | News | The collective of SSU participated in the tree planting action in the Boulevard area of Sumgayit under the motto "Plant 100 trees" within the framework of "Year of Heydar Aliyev"
Yerləşdirilmə tarixi : 04 March 2023 11:20
The collective of SSU participated in the tree planting action in the Boulevard area of Sumgayit under the motto "Plant 100 trees" within the framework of "Year of Heydar Aliyev"
According to the Decree of President Ilham Aliyev, declaring 2023 "Year of Heydar Aliyev" in our country is an expression of national respect for the Great Leader. As mentioned in the order, the legacy of the Great Leader of independent Azerbaijan to the present and future generations, and his rich and diverse heritage is the national wealth of our people. Preserving this sacred heritage is the honorable duty of every Azerbaijani. The declaration of 2023 as the "Year of Heydar Aliyev" is a major socio-political event in the life of our republic, because the name of independent Azerbaijan is mentioned alongside the name of Heydar Aliyev. In accordance with that Decree, the Sumgayit State University has prepared an Action Plan related to the life of Great Leader, his  political activity, sacrifices and historical services to the people of Azerbaijan. For this a  series of events are being organized.
As a continuation of the planned events, on March 4, the collective of SSU participated in a tree-planting action in  Sumgayit City Boulevard under the motto "Plant 100 trees" dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev.
The slogan "Plant 100 trees" was realized in the tree-planting measure initiated by SSU, with the participation of professor-teachers and students.
The purpose of holding such actions is also to plant greenery, provide care for them and direct the public"s attention to environmental protection.