Noyabrın 7-də Tarix və coğrafiya fakültəsində Dövlət Bayrağı gününə həsr olunmuş "Bir daha yüksələn bayraq bir daha enməz" adlı intellektual bilik yarışı keçirildi.
Tədbirdə Tarix və coğrafiya fakültəsinin dekan müavini Osman Hacıyev "Dövlət Bayrağı günü"nün tarixi, mahiyyəti və əhəmiyyətindən bəhs etdi. O, bildirdi ki, dövlət bayramlarında belə yarış və tədbirlərin  keçirilməsi həm tariximizin öyrənilməsi, həm də tələbələrin dünyagörüşünün artırılması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Tələbə Gənclər Təşkilatının fakültə üzrə sədri İbrahim Zeynallı fəaliyyətləri haqqında ətraflı məlumat verdi.
Sonra yarışa start verildi. Beş komandanın biliklərini sınadığı yarışın qalibi "Xəzər" komandası oldu. Qaliblər diplomlarla təltif olundular.

Home | News | An intellectual knowledge competition was held in History and Geography faculty
An intellectual knowledge competition “A flag once risen, will never fell down” dedicated to State Flag Day was held on 7th of November.
Deputy Dean of History and Geography Osman Hadjiyev told about the history essence and importance of State Flag Day. He stated that the competitions and events which hold during state holidays play a great role in learning our history and increasing students outlook.
The chairman of Student Young Organization Ibrahim Zeynalli gave detailed information about their activities.
Then it was given a start to the competition. The winner team was “Khazar”. The winners were awarded with diplomas.