Mayın 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetində İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi və SUP.VC şirkətinin təşkilatçılığı ilə “Komanda quruculuğu” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbirdə SUP.VC şirkətinin direktoru Rəşad Eyvazov, İnnovasiya üzrə ekspert Vüsal Kərimli, SDU Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, TEC-in elmi rəhbəri dosent Lalə Bünyatova, bütün fakültələrin TEC rəhbərləri və üzvləri olan tələbər, Gənc Alimlər Şurasının üzvləri iştirak etdilər.
Sonra Rəşad Eyvazov iştirakçıları salamladı və görüşün təşkilinə və yaradılan şəraitə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəhbərliyinə təşəkkür etdi, rəhbərlik etdiyi şirkətin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihələrdən bəhs etdi.
Ekspert Vüsal Kərimli “Komanda quruculuğu” mövzusunda geniş məruzə etdi. Bildirdi ki, görüşün keçirilməsində məqsəd iştirakçılara startap qurarkən düzgün komanda formalaşdırmaq, komanda üzvlərini doğru seçmək, vəzifə bölgüsü haqqında məlumat verməkdir. Həmçinin əsas məqsədimiz regionlarda öz startapını, biznesini qurmaq istəyən şəxslər üçün bu sahə üzrə mövcud imkanları əlçatan etməkdir.
Ekspert Vüsal Kərimli gənclərə layihə çərçivəsində komanda quruculuğu haqqında slayd vasitəsilə ətraflı məlumat verdi.
Həmçinin İştirakçılara Startap qurarkən düzgün komanda formalaşdırmaq, komanda üzvlərini doğru seçmək və vəzifə bölgüsü haqqında ətraflı məlumat verildi. Əsas məqsədi regionlarda öz Startapını və biznesini qurmaq istəyən şəxslərə bu sahə üzrə mövcud imkanları əlçatan etmək olan görüşdə tələbələr mentorlara çoxsaylı suallar ünvanladılar.
Yeni həll yolları, imkan və fürsətlərlə bağlı görüş iştirakçıları arasında maraqlı müzakirələr aparıldı.
Qeyd edək ki, təşkilatçılar gənclərin bu marağını nəzərə alaraq, belə görüşlərin davamlı xarakter alacağını qeyd etdilər. Bildirildi ki, regionlardan olan belə fəal tələbələrlə işləmək çox səmərəli nəticələr verəcəkdir.

Home | News | An event on "Team building" was held at SSU
On May 2, an event on "Team building" was held at Sumgayit State University with the support of Innovation and Digital Development Agency and the organization of SUP.VC company.
SUP.VC company director Rashad Eyvazov, innovation expert Vusal Karimli, associate professor Samir Orucov, head of the Scientific Department of SSU, associate professor Lala Bunyatova, scientific head of  SYO, all faculty heads and members of SYO and  Council of Young Scientists, students  participated in the event. The  participants were voluntarily registered from the link sent in advance.
Then Rashad Eyvazov greeted the participants and thanked the management of Sumgayit State University for the organization of the meeting and the conditions created, talked about the projects implemented by the organization of his company.
Expert Vusal Karimli gave an extensive report on "Team building". He said that the purpose of holding the meeting is to inform the participants about forming the right team, choosing the right team members, and the division of duties. Also, our main goal is to make the available opportunities in this field accessible to those who want to establish their own startup and business in the regions.
Interesting discussions were held among the participants of the meeting regarding new solutions, possibilities and opportunities.
It should be noted that the organizers noted that taking into account the interest of young people, such meetings will be continuous. It was stated that working with such active students from the regions will give very fruitful results.