Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Azərikimya” İB tərəfindən təşkil olunmuş kross yarışında mükafatlandırılıblar
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2023 15:24
Tələbələrimiz “Azərikimya” İB tərəfindən təşkil olunmuş kross yarışında mükafatlandırılıblar
Mayın 6-da SOCAR “Azərikimya” İstehsalat Birliyinin və Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Ulu öndər Heydər Əliyevin 100 illiyi və 2023-cü ilin “Heydər Əliyev İli” elan olunması münasibətilə Sumqayıt şəhərində yerləşən idarə, müəssisə və təşkilatların əməkdaşları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələrinin iştirakı ilə Sumqayıt bulvarı ərazisində keçirilən kross yarışının qaliblərinə mükafatların təqdimetmə mərasimi keçirildi.
Böyük ruh yüksəkliyi ilə keçən və təxminən 200 nəfərin iştirak etdiyi idman yarışında kişilər arasında yüksək əzmkarlıq nümayiş etdirən “Sumqayıt Texnologiyalar Parkı” MMC-nin əməkdaşı Şahin Səfixanov finişə birinci çatdı. “SOCAR-Polymer” MMC-nin işçisi Samir Cavadov və Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbəsi İsmət Əzimzadə müvafiq olaraq ikinci və üçüncü yerləri bölüşdülər.
Qadınlar arasında isə YAP Sumqayıt Şəhər Təşkilatının nümayəndəsi Tünzalə Süleymanova turnirin birincisi olmuş, Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri: Zeynəb Quliyeva və Nəzrin Həsənova isə ikinci və üçüncü yerləri bölüşdülər.
Qaliblərə “Azərikimya” İB-nin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən diplom, mükafatlar və medallar təqdim olundu.
Turnirin qalibləri ilə bərabər, kişilər arasında 4, 5 və 6-cı yerin sahibləri: Mirnuh Tağılı (SDU), Taleh Babayev (SDU-nun nəzdində Sumqayıt Texniki Kolleci), Ağasif Məlikov (SDU), qadınlar arasında isə Fatimə Mahmudlu (SDU), Leyla Namazova (YAP Sumqayıt Şəhər Təşkilatı) və Sevinc Şəfiyeva (“Azərikimya” İB) diplomla təltif olundu.

Our students were awarded in the cross country competition organized by "Azerikimya" PU
On the occasion of the 100th anniversary of the great leader Heydar Aliyev and the declaration of 2023 as the "Year of Heydar Aliyev" organized by the SOCAR "Azerikimya" Production Union and the Sumgayit City Youth and Sports Head Office, employees of offices, enterprises and organizations located in the city of Sumgayit, and with the participation of students of secondary and higher schools , a prize presentation ceremony was held for the winners of the cross-country competition held on the territory of Sumgayit boulevard.
Shahin Safikhanov, an employee of "Sumgayit Technology Park" LLC, who showed great perseverance among men in a sports competition attended by about 200 people, was the first to reach the finish line. Samir Javadov, an employee of "SOCAR-Polymer" LLC, and Ismat Azimzade, a student of Sumgayit State University, shared the second and third places, respectively.
Among women, the representative of NAP Sumgayit city organization Tunzala Süleymanova won the first place in the tournament, students of Sumgayit State University, Zeynab Guliyeva and Nazrin Hasanova, shared the second and third places.
The winners were presented with diplomas, prizes and medals by the Trade Union Committee of "Azerikimya" PU.
Together with the winners of the tournament, the 4th, 5th and 6th place winners among men - Mirnuh Taghili (SSU), Taleh Babayev (Technical college under SSU), Agasif Malikov (SSU), and among women - Fatima Mahmudlu (SSU), Leyla Namazova (NAP Sumgayit city organization) and Sevinj Shafiyeva ("Azerikimya" PU) were awarded diplomas.