SDU-nun Filologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi
Mayın 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi.
Konfrans plenar iclasın işi ilə başladı. Giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva konfransı açıq elan etdi. O, çıxışında illərdir ənənə halına gəlmiş bu konfransın tələbələrin həyatındakı mühüm rolundan, universitetdə tələbələr üçün yaradılmış münbit şəraitdən danışdı və konfransın işinə uğurlar arzuladı.
SDU TEC-in elmi rəhbəri dosent Lalə Bunyatova TEC-in ümumi iş prinsipindən, universitet üzrə görülən işlərdən danışaraq qeyd etdi ki, pandemiya vaxtı TEC-in fəaliyyətində müəyyən zəifləmə olsa da, hal-hazırkı konfransın işi də bu zəifləmənin tarixə qovuşduğunun rəsmi təsdiqidir.
Filologiya fakültəsi TEC-in elmi rəhbəri, Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının baş müəllimi Afət Rəfiyeva fakültə üzrə görülən işlərin ümumi vəziyyəti haqqında məlumat verərək gələcəkdə fəaliyyətlərini daha da genişləndirəcəklərini qeyd etdi.
Daha sonra plenar iclas işini 4 tələbənin məruzəsi ilə davam etdirdi. Məruzələr ətrafında maraqlı müzakirələr aparıldı.

THE 8TH STUDENT SCIENTIFIC CONFERENCE OF THE STUDENT SCIENTIFIC SOCIETY WAS HELD AT THE FACULTY OF PHILOLOGY OF SSU
On May 12, the 8th student scientific conference of the Student Scientific Society was held at the faculty of Philology of Sumgayit State University.
The conference started with the work of the plenary session. The dean of the faculty, associate professor Sevinj Hamzayeva, declared the conference open. She spoke about the important role of this conference in her speech, which has become a tradition for years, in the lives of students, and wished success to the work of the conference.
Speaking about the general working principle of the SSU SSS, associate professor Lala Bunyatova, about the work done at the university, noted that although there was a certain weakening in the activity of the SSS during the pandemic, the work of the current conference is an official confirmation that this weakening left in the past.
Afat Rafiyeva, head of the faculty of Philology of SSS, senior lecturer of the department of literature of Azerbaijan and foreign countries, gave information about the general state of the work done at the faculty and noted that they will further expand their activities in the future.
Then the plenary session continued with the report of 4 students. Interesting discussions were held around the reports.