SDU-nun istehsalat təcrübəsində olan tələbələri və 12 saylı Regional Xəzinədarlıq İdarəsi əməkdaşlarının birgə təşkilatçılığı ilə tədbir keçirildi
Mayın 12-də Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunan tədbirlər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyi 12 saylı Regional Xəzinədarlıq İdarəsində istehsalat təcrübəsində olan İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələrinin təşəbbüsü ilə tədbir keçirildi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup professor-müəllimi, istehsalat təcrübəsində olan tələbələr və Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyi 12 saylı Regional Xəzinədarlıq İdarəsinin əməkdaşları iştirak etdilər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları Ümummilli Lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər.
Tədbiri giriş sözü ilə Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyi 12 saylı Regional Xəzinədarlıq İdarəsinin rəisi Mətləb Məhərrəmov açdı. Ulu Öndərin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlərin əhəmiyyətini qeyd edən Mətləb Məhərrəmov SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin istehsalat təcrübəsində olan tələbələrinin təcrübə müddətində fəallığını bildirərək, onların belə bir tədbir keçirməklə bağlı təşəbbüslərini yüksək qiymətləndirdi. Ümummilli Liderin Azərbaycan dövlətçilik tarixindəki möhtəşəm yerini xatırladan idarə rəisi ən yaxın keçmişimizdə əsası qoyulan gənclər siyasətinin konturları barədə danışdı və bu siyasətin Azərbaycanın gələcək inkişafına hesablandığını qeyd etdi.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva “Heydər Əliyev və azərbaycançılıq ideologiyası” mövzusunda məruzə etdi. Azərbaycançılığın mahiyyətində özünüdərketmənin dayandığını bildirən dekan bu prosesdə gəncliyin, xüsusilə onun avanqardı sayılan tələbələrin daşıdığı məsuliyyət barədə danışdı.
Sonra 722 a saylı qrupun tələbəsi Ülviyyə Hüseynovanın “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və iqtisadi inkişafımız” mövzusundakı çıxışı maraqla qarşılandı.
Dövlət Xəzinədarlığı Agentliyi 12 saylı Regional Xəzinədarlıq İdarəsinin sektor müdiri Səbuhi Mərdanov, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasını müdiri dosent Loğman Abdullayev, İqtisadiyyat kafedrasının müdiri dosent Lalə Mahmudova, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının dosenti Dilarə Əmiraslanova, baş müəllimlər: Lyudmila İsmayılova, Röya Qurbanova, assistent Gülşən Hüseynzadə və digər çıxış edənlər Ümummilli Liderin fəaliyyətinin müxtəlif istiqamətləri barədə danışdılar. İstehsalat təcrübəsində olan tələbələrə tələbkarlığın və bununla yanaşı, qayğının onların gələcəkdə peşakar mütəxəssis kimi formalaşmasında mühüm rol oynadığı bildirildi.
Tələbələrdən Emil Məmmədov, Aysel Ağamirova, Xətai Həsənov, Bəxtin Əliyev və digərləri istehsalat təcrübəsi müddətində onlara biliklərini əsirgəməyən müəllimlərə və idarə əməkdaşlarına dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.

THE EVENT WAS JOINTLY ORGANIZED BY THE STUDENTS OF SSU WHO WERE ON INDUSTRY EXPERIENCE AND THE EMPLOYEES OF THE REGIONAL TREASURY AGENCY NO. 12
On May 12, an event dedicated to the 100th anniversary of the birth of the National Leader of the Azerbaijani people was held at the initiative of the students of the faculty of Economics and management, who were in the industry experience at the Regional Treasury Agency No. 12 of the State Treasury Agency of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan.
A group of professors and teachers of the faculty of Economics and management of Sumgayit State University, students in industry experience and employees of the Regional Treasury Agency No. 12 of the State Treasury Agency of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan participated in the event.
First, the participants of the event commemorated the dear memory of National Leader Heydar Aliyev with a minute of silence.
The event was opened by Matlab Maharramov, head of Regional Treasury Agency No. 12 of the State Treasury Agency. The importance of a series of events dedicated to the 100th anniversary of the birth of the Great Leader
Matlab Maharramov expressed the activity of the students of the faculty of Economics and management of SSU during the internship period and highly appreciated their initiative to hold such an event. Reminding the great place of the National Leader in the history of Azerbaijan's statehood, the head of the department talked about the contours of the youth policy, which was founded in our recent past, and noted that this policy is calculated for the future development of Azerbaijan.
Dean of the faculty of Economics and management, associate professor Aynura Yahyayeva gave a report on "Heydar Aliyev and the ideology of Azerbaijanism". She stated that self-awareness is the essence of Azerbaijanism in this process.
Then the speech of Ulviyya Huseynova, a student of group No. 722 a, on the topic "National Leader Heydar Aliyev and our economic development" was received with interest.
Sabuhi Mardanov, sector head of Regional Treasury Agency No. 12 of the State Treasury Agency, Logman Abdullayev, head of the Finance and accounting department, associate professor, Lala Mahmudova, head of the department of Economics, associate professor Dilara Amiraslanova,department of Finance and accounting, senior lecturers Lyudmila Ismayilova, Roya Gurbanova, Gulshan Huseynzade and other speakers spoke about the various directions of the National Leader's activities. It was reported that demand and caring for the students in the industry experience play an important role in their formation as professional specialists in the future.
Among the students, Emil Mammadov, Aysel Aghamirova, Khatai Hasanov, Bakhtin Aliyev and others expressed their deep gratitude to the teachers and management staff who spared them their knowledge during the industry experience.