Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə bağlı açıq dərs keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 16 May 2023 12:00
SDU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə bağlı açıq dərs keçirildi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 29 sentyabr 2022-ci il tarixli Sərəncamına əsasən 2023-cü il “Heydər Əliyev İli” elan edilmişdir. Bununla bağlı Sumqayıt Dövlət Universitetində silsilə tədbirlər davam edir.
SDU-nun Xarici dillər kafedrasının müəllimi Ləman Qocayeva tərəfindən Mühəndislik fakültəsinin 652a qrupunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş açıq dərs təşkil olunub.
Dərs Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başladı. Daha sonra Dövlət Himnimiz səsləndirildi.
İngilis dilində keçirilən dərsdə tələbələr müxtəlif mövzularda təqdimatlarla çıxış etdilər. Tələbələr: Nicat Bayramzadə" Heydər Əliyev və Azərbaycanın müstəqilliyi", Əli Qurbanov "Heydər Əliyev və Azərbaycan dili", Amin Əliyev isə "Heydər Əliyevin təhsil siyasəti" mövzusunda təqdimatlarla çıxış etdilər. Tələbə Şamil Şanıyev dünyanın müxtəlif şəhərlərində Ulu Öndər Heydər Əliyevin adını daşıyan park və xiyabanlar, ucaldılmış abidələr haqqında təqdimat etdi.
Daha sonra müəllim Ləman Qocayeva Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycanda şəhərlərin inkişafındakı rolundan, eləcə də Sumqayıt şəhərinin müasir şəhər kimi formalaşması istiqamətində gördüyü işlərdən danışdı.
Ümumilli Lider  Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərliyi dövründə Sumqayıt şəhərinə etdiyi səfərləri özündə əks etdirən təqdimat və videoçarx nümayiş olunub.
Dərsdə Xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova, kafedranın müəllimləri iştirak etdilər.

Home | News | AN ONLINE LESSON RELATED TO THE 100TH ANNIVERSARY OF GREAT LEADER OF HEYDAR ALIYEV WAS HELD AT SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 16 May 2023 12:00
AN ONLINE LESSON RELATED TO THE 100TH ANNIVERSARY OF GREAT LEADER OF HEYDAR ALIYEV WAS HELD AT SSU
According to the decree of President of Azerbaijan Republic  Ilham Aliyev dated
September 29, 2022, 2023 was declared the "Year of Heydar Aliyev". In this regard, a series of events continues at Sumgayit State University.
An open lesson dedicated to the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev was organized by the teacher of the department of Foreign languages of SSU, Laman Gojayeva, in the 652a group of the faculty of Engineering.
The lesson began with a minute"s silence commemorating the memory of the National Leader Heydar Aliyev. Then our national anthem was played.
Students made presentations on various topics in the lesson which held in English. Students of the group made presentations:Nijat Bayramzade  "Heydar Aliyev and independence of Azerbaijan", Ali Gurbanov "Heydar Aliyev and the Azerbaijani language", and Amin Aliyev "Heydar Aliyev"s education policy". Student Shamil Shaniyev made a presentation about the parks, alleys and monuments  named after the Great Leader Heydar Aliyev in different cities of the world.
Later, teacher Laman Gocayeva spoke about the role of Great Leader Heydar Aliyev in the development of cities in Azerbaijan, as well as in the direction of the formation of Sumgait.
A presentation and a video showing the visits of the National Leader Heydar Aliyev to the city of Sumgait during his power to Azerbaijan were demonstrated.
The head of the department of Foreign languages professor Nigar Iskenderova and the lecturers of the department participated in the lesson.