Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII Tələbə Elmi konfransı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 18 May 2023 16:32
SDU-nun Kimya və biologiya fakültəsində TEC-in təşkilatçılığı ilə VIII Tələbə Elmi konfransı keçirildi
Mayın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş VIII tələbə elmi konfransı keçirildi.
Plenar iclasın işi ilə başlayan konfransı giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Mahal Muradov açdı. Ənənə halını alan konfransın tələbələrin həyatındakı mühüm rolundan, universitetdə tələbələr üçün elm və təhsil yolunda yaradılmış münbit şəraitdən danışan dekan konfransın işinə uğurlar arzuladı.
Neft kimyası və kimya mühəndisliyi kafedrasının müdiri, professor Əkbər Ağayev tələbələrin elm yolunda inkişaf etməsi üçün universitet rəhbərliyi tərəfindən bütün şəraitin yaradıldığını bildirdi.
SDU TEC-in elmi rəhbəri, dosent Lalə Bunyatova TEC-in ümumi iş prinsipindən, universitet üzrə görülən işlərdən danışaraq qeyd etdi ki, hazırda Tələbə Elmi Cəmiyyətinin universitetdaxili və xarici fəaliyyəti güclənməkdədir. Elmi rəhbər bugünkü konfransın işinin həmin fəaliyyətin təsdiqi olduğunu bildirdi.
Kimya və biologiya fakültəsi TEC-in elmi rəhbəri, Ekologiya kafedrasının dosenti Nərgiz Aşurova fakültə üzrə görülən işlərin ümumi vəziyyəti haqqında məlumat verərək gələcəkdə fəaliyyətlərini daha da genişləndirəcəklərini qeyd etdi.
Daha sonra plenar iclas işini 4 tələbənin məruzəsi ilə davam etdirdi. Məruzələr ətrafında maraqlı müzakirələr aparıldı.

Home | News | VIII STUDENT SCIENTIFIC CONFERENCE WAS ORGANIZED BY SSS AT THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY OF SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 18 May 2023 16:32
VIII STUDENT SCIENTIFIC CONFERENCE WAS ORGANIZED BY SSS AT THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY OF SSU
On May 18, VIII student scientific conference dedicated to the 100th anniversary of Heydar Aliyev, the National Leader of the Student Scientific Society, was held at the faculty of Chemistry and biology of Sumgayit State University.
The conference, which began with the work of the plenary session, was opened by the dean of the faculty, associate professor Mahal  Muradov. He spoke about  the important role of the conference, which has become a tradition, in the lives of students, and the relevant conditions  for students in the science and education at the university, the dean wished success to the work of the conference.
Professor Akbar Agayev, head of the department of Petroleum chemistry and chemical engineering, said that the university management has created all the conditions for students.
Speaking about the general work principle of SSS, associate professor Lala Bunyatova, noted that the internal and external activities of the Student Scientific Society were currently being strengthened.
Nargiz Ashurova, the supervisor of SSS of the faculty of Chemistry and biology, associate professor of the department of Ecology, informed about the general state of the work at the faculty and noted that they will  expand their activities in the future.
Then the plenary session continued with the report of 4 students. Interesting discussions were held around the reports.