Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin alimi SDU-nun tələbələrinə mühazirə oxuyub
Səfər çərçivəsində SDU-da ezamiyyətdə olan Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin İqtisadi təhlükəsizlik kafedrasının müdiri dosent Olqa Mamelatalaşvili mayın 24-də İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbələrinə “Müəssisələrin iqtisadi təhlükəsizliyi” mövzusunda mühazirə oxuyub. Tələbə heyətini salamlayan dosent Olqa Mamelatalaşvili SDU-da olmağından məmnunluğunu ifadə edib və təmsil etdiyi universitet haqqında tələbələrə geniş məlumat verib.
Dosent Olqa Mamelatalaşvili qeyd edib ki, 2015-ci ildən universitetlərimiz arasında bağlanan əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən rəhbər işçilər, alimlər, tələbələr dəfələrlə ezamiyyətdə olur, elmi konfranslarda, Rusiya-Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının forumlarında, tələbə forumlarında iştirak edirlər. Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin elm və təhsil sahələrində fəaliyyətləri, ölkəmizin tarixi və mədəniyyəti ilə tanış olurlar. Bu da universitetlərimizin beynəlxalq əlaqələrinin inkişafına öz tövhəsini verir.
Qeyd edək ki, SDU Rusiya və Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının Azərbaycan tərəfindən həmsədri kimi fəaliyyət göstərir, keçirilən forum, konfrans, görüşlər elm, təhsil sahəsi üzrə əlaqələrimizin genişlənməsinə səbəb olur. Bu cür görüşlərin təşkili Azərbaycan və Rusiya ali məktəbləri arasında qarşılıqlı münasibətlərin və dostluq əlaqələrinin möhkəmlənməsində böyük rol oynayır. Bu kimi görüşlərdə bir sıra mühüm məsələlər müzakirə edilir, təcrübə mübadiləsi və müxtəlif mövzularda diskussiyalar aparılır.

A SCIENTIST OF UFA STATE OIL TECHNICAL UNIVERSITY GAVE A LECTURE TO THE STUDENTS OF SSU
As part of the visit, associate professor Olga Mamelatalashvili, head of the department of Economic Security of Ufa State Oil Technical University, who was on a business trip to SSU, gave a lecture on "Economic Security of Enterprises" to the students of the faculty of Economics and management on May 24. Welcoming the students, associate professor Olga Mamelatalashvili expressed her satisfaction at being at SSU and gave the students extensive information about the university she represents.
Associate professor Olga Mamelatalashvili noted that in accordance with the cooperation agreement concluded between our universities since 2015, managers, scientists and students were on business trips many times, participated in scientific conferences, Forums of the Association of Russian-Azerbaijani Universities, and Student Forums. They got acquainted with the activities of higher educational institutions of Azerbaijan in the fields of science and education, the history and culture of our country. This also contributed to the development of international relations of our universities.
It should be noted that SSU operated as a co-chairman of the Association of Russian and Azerbaijani Higher Schools on the side of Azerbaijan, expanded our relations in the field of science and education. The organization of such meetings played a major role in strengthening mutual relations and friendly relations between Azerbaijan and Russian universities. In such meetings, a number of important issues were discussed, experiences were exchanged.