Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları V4-Azərbaycan Tech Bridge tədbirində iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 02 İyun 2023 14:06
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları V4-Azərbaycan Tech Bridge tədbirində iştirak ediblər
İyunun 2-də “Marriott Abşeron” otelində Polşa Respublikasının Azərbaycandakı Səfirliyinin təşkilati dəstəyi ilə V4-Azərbaycan Tech Bridge proqramının Final mərhələsi keçirildi.
Tədbir Vişeqrad Qrupu (Çexiya, Macarıstan, Polşa, Slovakiya) və Azərbaycan arasında innovasiyalar sahəsində əməkdaşlığın qurulması və genişləndirilməsi məqsədi daşıyan 18 aylıq çoxtərəfli proqramın yekunlarına həsr olunmuşdu.
Tədbirdə V4-dən yüksək səviyyəli mütəxəssislərin nəzarəti altında 160-dan çox proqram arasından seçilmiş Azərbaycanın 10 ən yaxşı startap layihəsi təqdim olundu. Tədbirin məqsədi Çexiya, Macarıstan, Polşa, Slovakiyadan olan investorlar, biznes nümayəndələri, bankirlər, innovasiyayönümlü şirkətlər, investisiya bazarının nümayəndələri, mentorlar və ekspertlər, o cümlədən Azərbaycanın startap və texniki innovasiya istiqamətində fəaliyyət göstərən müəssisələri bir araya gətirərək onların Aİ-də maliyyələşdirmə və kommersiya tərəfdaşları axtarmaq imkanını təmin etmək idi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin Avtomatika və idarəetmə kafedrasının müdiri, İnnovasiya Yaradıcılıq Mərkəzinin direktoru professor Cavanşir Məmmədov, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev və Mühəndislik fakültəsinin Kompüter mühəndisliyi ixtisasının 651a saylı qrupunun tələbəsi Nəcəfli Amin iştirak etdilər.

EMPLOYEES OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY PARTICIPATED IN THE V4-AZERBAIJAN TECH BRIDGE EVENT
On June 2, the Final stage of the V4-Azerbaijan Tech Bridge program was held at the Marriott Absheron Hotel with the organizational support of the Embassy of the Republic of Poland in Azerbaijan.
The event was dedicated to the results of the 18-month multilateral program aimed at establishing and expanding cooperation in the field of innovation between the Visegrad Group (Czech Republic, Hungary, Poland, Slovakia) and Azerbaijan.
The 10 best startup projects of Azerbaijan, selected from more than 160 programs, were presented under the supervision of high-level experts from V4 at the event. The purpose of the event was to bring together investors, business representatives, bankers, innovation-oriented companies, representatives of the investment market, mentors and experts from the Czech Republic, Hungary, Poland, Slovakia, as well as enterprises of Azerbaijan operating in the direction of start-up and technical innovation, and their financing and commercialization in the EU.
The event was attended by professor Javanshir Mammadov, head of the department of Automation and management of the faculty of Engineering of Sumgayit State University, director of the Innovation and Creativity Center, associate professor Logman Abdullayev, head of the department of Finance and accounting of the faculty of Economics and management, and Najafli Amin, a student of group 651a of the faculty of Engineering.