Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi yerli şirkətlərin tanıtım sərgisində iştirak edib
Yerləşdirilmə tarixi : 09 İyun 2023 11:35
SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi yerli şirkətlərin tanıtım sərgisində iştirak edib
İyunun 8-də SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev, İqtisadiyyat kafedrasının müdiri dosent Lalə Mahmudova, kafedranın dosenti Səadət Hümbətəliyeva və fakültənin  bir qrup tələbəsi “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində “Baku Crystal Hall”da “Heydər Əliyev və Azərbaycan sahibkarlığı” mövzusunda təşkil edilmiş,150-dən çox yerli şirkətin məhsul və xidmətlərinin təqdim olunduğu sərgidə iştirak etdi.
Sərginin keçirilməsinin əsas məqsədləri Ümummilli Liderin Azərbaycanda sahibkarlığın bərpası və inkişafındakı xidmətlərini bir daha xatırlatmaq, eləcə də yerli şirkətlərin daha geniş tanıdılması, bazarlara çıxış imkanlarının genişləndirilməsi, iş adamları arasında biznes tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi ilə yeni əməkdaşlıqların qurulmasıdır.
Sərgiyə baxış zamanı müəllim və tələbələr əmək bazarının müasir vəziyyəti və sənaye, kənd təsərrüfatı, qida, İKT, təhsil, inşaat, logistika, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkətlərin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olmaq üçün istehsalçı müəssisələrin nümayəndələri ilə səmərəli müzakirələr apardılar.

Home | News | A GROUP OF TEACHERS AND STUDENTS OF THE FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT OF SSU PARTICIPATED IN THE PROMOTIONAL EXHIBITION OF LOCAL COMPANIES
Yerləşdirilmə tarixi : 09 June 2023 11:35
A GROUP OF TEACHERS AND STUDENTS OF THE FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT OF SSU PARTICIPATED IN THE PROMOTIONAL EXHIBITION OF LOCAL COMPANIES
On June 8, head of the department of Finance and accounting of the faculty of Economics and management of SSU associate professor Logman Abdullayev, head of the department of Economics associate professor Lala Mahmudova, associate professor of the department Saadat Humbataliyeva and a group of students of the faculty participated  in the exhibition organized on the theme "Heydar Aliyev and Azerbaijani entrepreneurship", where the products and services of more than 150 local companies were presented.
The main goals of holding the exhibition were to remind once again the services of the National Leader in the restoration and development of entrepreneurship in Azerbaijan, as well as to introduce local companies more widely, to expand access to markets, to develop business partnerships between businessmen and to establish new collaborations.
During the inspection of the exhibition, teachers and students held effective discussions with the representatives of manufacturing enterprises to get to know the modern state of the labor market and the activities of companies operating in industry, agriculture, food, ICT, education, construction, logistics, textile and other fields.