Əsas səhifə | Xəbərlər | İtaliyanın Saipem neft şirkətinin rəsmi səhifəsində SDU ilə əməkdaşlıq barədə paylaşım edilib
Yerləşdirilmə tarixi : 14 İyun 2023 18:15
İtaliyanın Saipem neft şirkətinin rəsmi səhifəsində SDU ilə əməkdaşlıq barədə paylaşım edilib
14 aprel 2023-cü il tarixində İtaliyanın Saipem neft şirkəti və Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) nümayəndə heyəti arasında keçirilmiş işgüzar görüş şirkətin Milanda yerləşən baş ofisinin “Linkedin” platformasındakı rəsmi səhifəsində aşağıdakı şəkildə işıqlandırılmışdır.
“Saipem şirkəti olaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələrini Azərbaycanda –  Bakıda yerləşən ofisimizdə qonaq etməkdən məmnunluq duyduq.
Səfər zamanı SDU nümayəndələri Saipemin karbonsuz enerji mənbələri sahəsində tədqiqatları ilə tanış olmaq imkanı əldə etdilər.
Saipemdə biz akademik institutlarla güclü tərəfdaşlıq əlaqələrinin qurulmasının vacibliyinə inanırıq. İşimizi nümayiş etdirmək və SDU ilə potensial əməkdaşlığı araşdırmaq imkanımız olduğundan qürur duyuruq.”

THE COOPERATION WITH SSU WAS SHARED ON THE OFFICIAL PAGE OF THE ITALIAN OIL COMPANY SAIPEM
The business meeting held on April 14, 2023 between the Italian oil company Saipem and the delegation of Sumgayit State University (SSU) was covered in the following way on the official page of the company"s head office in Milan on the "Linkedin" platform.
"As a Saipem company, we were pleased to host the representatives of Sumgayit State University in our office located in Baku, Azerbaijan.
During the visit, SSU representatives had the opportunity to familiarize themselves with Saipem"s research in the field of carbon-free energy sources.
At Saipem, we believe in the importance of building strong partnerships with academic institutions. We are proud to have the opportunity to showcase our work and explore potential collaborations with SSU."