Əsas səhifə | Xəbərlər | Elmi hissədə mentor İşçi qrupu üçün təlimlərə start verildi
İyulun 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğunun 09.06.2023-cü il tarixli iclasının (protokol №10) qərarlarının 1.2. bəndinə əsasən Elmi hissədə Elmi İstinad Data Bazalarında SDU-nun alim və tədqiqatçılarının, o cümlədən, universitetin profilinin yaradılması üçün rektor professor Elxan Hüseynovun R-35/1 nömrəli 06.07.2023-cü il tarixli əmrinə əsasən yaradılmış mentor İşçi qrupuna təlim keçirildi.
Təlimdə Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov Web of Sciense və Scopus beynəlxalq məlumat bazalarında fərdi profilin yaradılması, Author ID və Reseucher ID tədqiqatçıların rəqəmsal identifikasiya kodlarının alınması qaydalarını bu məqsədlə yaradılmış İşçi qrupun üzvlərinin nəzərinə çatdırdı. Təlim zamanı dosent Samir Orucov identifikasiya kodlarının alınmasının universitetimizin beynəlxalq reytinq sistemlərində məqsədəuyğun yer tutması üçün əhəmiyyətindən danışdı, yaranan sualları geniş və ətraflı cavablandırdı.
Qeyd olundu ki, təlim iştirakçıları əldə etdikləri məlumatları çalışdıqları fakültə əməkdaşlarının nəzərinə çatdırmalı və onların qeydiyyatdan keçmələrinə dəstək olmalıdırlar.

Home | News | THE TRAININGS FOR THE MENTOR WORKING GROUP WERE STARTED IN THE SCIENTIFIC DEPARTMENT
The decisions of the meeting dated 09.06.2023 (protocol No. 10) of the Rectorate of Sumgayit State University on July 7 in order to create a profile of scientists and researchers of SSU, including the university, in the Scientific Reference Databases, in the Scientific department training was conducted for the mentor working group created according to the order of rector professor Elkhan Huseynov No. R-35/1 dated 06.07.2023.
During the training, the head of the Scientific department, associate professor Samir Orujov, brought to the attention of the members of the working group created for this purpose the rules for making a personal profile in the Web of Science and Scopus international databases, and obtaining digital identification codes for researchers, Author ID and Researcher ID. During the training, associate professor Samir Orujov talked about the importance of obtaining identification codes for our university to take a suitable place in the international rating systems, and answered the questions in detail.
It was noted that the participants of the training should bring the information they have obtained to the attention of the employees of the faculty where they work and support their registration.