Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da keçmiş məzunlarla görüş keçirildi
İlk olaraq SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynovun adından qonaqları salamlayaraq, görüşdə iştirak etdiklərinə görə onlara təşəkkürünü bildirdi. O, qeyd etdi ki, vaxtilə universitetdə təhsil alan tələbələrin əksəriyyəti bu gün ölkəmizdə müxtəlif vəzifələr tutan, müəyyən mövqeyə malik ixtisaslı, peşəkar kadrlardır. Sonra Elmar Xəlilov son illərdə universitetdə görülən işlərdən, onun hərtərəfli inkişafından söz açdı. O, bildirdi ki, indi Sumqayıt Dövlət Universiteti yalnız elm və təhsil müəssisəsi kimi deyil, həm də mədəni mərkəz kimi öz fəaliyyətini bütün sahələrdə davam və inkişaf etdirir.
Görüşdə çıxış edən Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin müdiri dosent Əmirxan İsayev SDU-nun hər zaman öz məzunlarına diqqətlə yanaşdığını qeyd etdi. O, SDU ilə məzunlar arasında sıx əlaqələrin qurulmasının çox əhəmiyyətli və faydalı nəticələr verə biləcəyini bildirdi. Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin fəaliyyətinin də bu əməkdaşlığın dərinləşməsindəki rolunu vurğuladı. Əmirxan İsayev belə görüşlərin mütəmadi olaraq təşkil olunmasının vacibliyini bir daha nəzərə çatdırdı.
Daha sonra keçmiş məzunlar görüşün təşkilinə şərait yaradığına görə rektor professor Elxan Hüseynova minnətdarlıqlarını bildirdilər. Onlar öz fəaliyyətləri barədə geniş məlumat verdilər və tələbəlik illəri ilə bağlı öz xoş xatirələrini bölüşdülər. Görüşdə iştirakdan məmnun olduqlarını qeyd edən məzunlar universitetdə son dövrlər gedən inkişafı yüksək dəyərləndirdilər.

A MEETING WITH FORMER GRADUATES WAS HELD AT SSU
First of all, SSU vice-rector on Social affairs and public relations associate professor Elmar Khalilov greeted the guests on behalf of SSU rector professor Elkhan Huseynov and thanked them for participating in the meeting. He noted that most of the students who studied at the university at the time are now qualified and professional personnel holding various positions in our country. Then Elmar Khalilov talked about the work done at the university in recent years and its comprehensive development. He stated that now Sumgayit State University continues and develops its activity in all areas not only as a scientific and educational institution, but also as a cultural center.
Speaking at the meeting, associate professor Amirkhan Isayev, head of the Career and graduate employment center, noted that SSU always treats its graduates carefully. He stated that the establishment of close relations between SSU and graduates have very important and useful results. He emphasized the role of Career and graduate employment center in this cooperation. Amirkhan Isayev once again said the importance of regularly organizing such meetings.
Later, the former graduates expressed their gratitude to the rector professor Elkhan Huseynov for creating conditions for the organization of the meeting. They gave extensive information about their activities and shared their fond memories of their student years and they were satisfied with the participation in the meeting, the graduates highly appreciated the recent developments in the university.