İdman Klubu və Tələbə Həmkarlar Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının  20 illiyinə həsr olunmuş  fakültələrarası futzal yarışının təntənəli bağlanış və mükafatlandırılma mərasimi oldu.
Futbol yarışlarında universitetin 7 fakültəsinin I kurs  tələbələrindən ibarət komanda təmsil olunurdu.
Həlledici oyunda Kimya və biologiya fakültəsi ilə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandaları  üz-üzə gəldi. Kimya və biologiya fakültəsinin komandası rəqibini 5:1 hesabı ilə məğlub etdi. Fizika və elektroenergetika fakültəsinin komandası III yerlə kifayətləndi.
Qalib komandanı təbrik edən Humanitar Məsələləri üzrə prorektor, dosent Nizami Namazov qeyd etdi ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin 1993-cü ildə hakimiyyətə qayıdışından sonra idmanın inkişafı dövlət siyasətinin proritet istiqamətindən birinə çevrildi. Beləliklə də yüksəlişin əsası qoyuldu. Azərbaycan bir idman ölkəsi kimi beynəlxalq aləmdə tanınması və olimpiya hərakatına qoşulması geniş vüsət aldı. İdmançılarımız möhtəşəm qələbələrə imza atdı. Siz tələbələrin təhsillə yanaşı,  idman sahəsində də qazandığınız uğurlar bizi çox sevindirir. Tələbə idmançılarımızın istər ölkədaxili, istərsə də beynəlxalq yarışlarda uğurlu çıxışları  universitet rəhbərliyinin  idman sahəsinə göstərdiyi qayğıdan xəbər verir. Əminəm ki, idmançılarımız bizi yenə də öz uğurları ilə sevindirəcəklər.
Bağlanış mərasimində  Kimya və biologiya fakültəsinin 383-cü qrup tələbəsi Eldəniz Balaşov qol sayına görə və Mühəndislik fakültəsinin 681-ci qrup tələbəsi İlham Qasımov isə yaxşı oyun nümayiş etdirdiyinə görə, qalib komanda kubok, diplom və xatirə hədiyyələri ilə mükafatlandırıldılar.

Home | News | Our students gain success in internal and international competitions
A closure and gratification ceremony of football games between the Faculties, dedicated to 20- years anniversary of Azerbaijan Republic Constitition was held with the organization of Sports Club and Students Trade Union.
In those football games the team was represented by seven faculties of University consisting of first course students.
In final game the team of Faculty of Chemistry and Biology met with the team of Economics and Management Faculty. The team of Economics and Management Faculty had lost the game 5- 1. But the team of Faculty of Physics and Electric Energetics confined with the third place.
Vice-rector for Humanitarian Affairs, associate prof. Nizami Namazov congratulating the win ner team mentioned that, after Nationwide leader Heydar Aliyevs’s return to the government in 1993 the development of sports has become one of the priority trends of state policy.So, Azerbaijan began to be known as a sports country and joined to the Olympic games. Our sportsmen achieved grand victories. ‘’Your achievements rejoice us not only in the field of education but also in the field of sports”, stated Nizami Namazov.
It proves once more the care of university leadership to the sports field. We are sure that the successes of our students will continue. In closure ceremony Eldaniz Balashov, the student of group 383 from the Faculty of Chemistry and Biology for his amounts of goals, Ilham Qasimov, the student of the group 681 from the Faculty of Engineering for displaying a better game were rewarded with cups, certificates of degree and keepsakes.