Əməkdaşlarımız “Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi”MMC-nin keçirdiyi təlim kursunda sertifikata layiq görüldülər
Azərbaycan Respublikasının Əqli Mülkiyyət Agentliyinin “Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi” MMC-nin təşkilatçılığı ilə “İxtira, faydalı model və sənaye nümunələrinə dair hüquqlar” mövzusunda təlim kursu keçirilmişdir.
Təlimin keçirilməsində məqsəd müəlliflik hüquqları, ixtira, faydalı model, sənaye nümunəsi və əqli mülkiyyətin ümumi qaydaları haqqında əsas biliklərə nail olmaqdır.
Təlim kursu əqli mülkiyyət obyektlərinin qeydiyyata alınması, onlardan istifadə hüquqları haqqında və əqli mülkiyyət sahəsində beynəlxalq konvensiya, müqavilə və sazişlərin Azərbaycan Respublikası ərazisində qüvvədə olması barədə ətraflı məlumatları təmin edirdi.
Təlim kursunda Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin, Azərbaycan Texniki Universitetinin, Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları iştirak edirdilər.SDU-dan: İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dosenti Gülbəs Rüstəmova və Elmi hissənin baş metodisti Şəfaqət Məmmədova da iştirak etmişdilər.
“Əqli Mülkiyyət Milli Təlim Mərkəzi” MMC-nin direktoru Zahir Hacıyev təlim kursunu yüksək balla başa vuran universitet əməkdaşlarımıza sertifikat təqdim etdi.

OUR EMPLOYEES WERE AWARDED A CERTIFICATE AT THE TRAINING COURSE HELD BY "NATIONAL TRAINING CENTER FOR INTELLECTUAL PROPERTY"
A training course on "Rights to Inventions, Utility Models and Industrial Samples" was held under the organization of National Training Center for Intellectual Property of the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan.
The purpose of the training is to achieve basic knowledge of copyright, invention, utility model, industrial design and general rules of intellectual property.
The training course provided detailed information about the registration of intellectual property objects, the rights to use them, and the validity of international conventions, contracts and agreements in the field of intellectual property in the territory of the Republic of Azerbaijan.
Employees of Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan Technical University, and Sumgayit State University participated in the training course. Gulbes Rustamova, associate professor of the faculty of Economics and Management, and Shafagat Mammadova, senior methodologist of the Scientific department of SSU participated.
Director of "National Training Center for Intellectual Property " Zahir Hajiyev presented a certificate to our university employees who completed the training course with high points.