Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları “Universitetlərdə Transmilli Tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün Təlimlər və Resurslar” (TRUST) adlı tədbirdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Sentyabr 2023 14:00
SDU əməkdaşları “Universitetlərdə Transmilli Tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün Təlimlər və Resurslar” (TRUST) adlı tədbirdə iştirak etdilər
Sentyabrın 11-dən 13-dək Azərbaycan Milli Erasmus+ Ofisi və Erasmus Tələbə Şəbəkəsinin təşkilatçılığı ilə “Universitetlərdə Transmilli Tərəfdaşlığın gücləndirilməsi üçün Təlimlər və Resurslar” (TRUST) adlı təlimlər keçirildi.
Təlimin məqsədi Azərbaycan universitetlərində transmilli tərəfdaşlıq, beynəlmiləlləşmə, layihələrin yazılması və idarə olunması, beynəlxalq təhsil üzrə bacarıqların gücləndirilməsi idi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Erasmus Tələbə Şəbəkəsinin sədri Əli Tağıyev iştirakçıları salamladı, tədbirin keçirilməsinin məqsəd və əhəmiyyəti haqqında geniş məlumat verərək hər kəsə uğurlar arzuladı. Daha sonra Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsi Xaricdə təhsil və əcnəbi tələbələrlə iş sektorunun məsləhətçisi Günay Cəfərzadə və Azərbaycan Milli Erasmus+ Ofisinin direktoru Pərviz Bağırov çıxış etdilər.
Tədbir Gürcüstanın Tbilisi Dövlət Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rəhbəri Tea Gergedavanın “Ali təhsil müəssisələrində Erasmus + (Potensialın gücləndirilməsi) layihələrinin hazırlanması”, “Tərəfdaşlarla əməkdaşlığın qurulması və qrantların idarə edilməsi”, “Layihə üzrə risklərin idarə edilməsi və hesabatların hazırlanması” üzrə təqdimatı ilə davam etdi.
Tədbirin ikinci günü Türkiyənin Marmara Universitetinin Beynəlxalq təhsil mütəxəssisi Gülden Bulut “Erasmus+Beynəlxalq Kredit Mobilliyi”, “Ali təhsildə virtual mübadilələr”, “Erasmus Mundus proqramları” haqqında, tədbirin üçüncü günü isə Mariupol Dövlət Universitetinin Beynəlxalq Təhsil Mərkəzinin direktoru İrina Sikorska “Beynəlxalq layihələrdə Beynəlxalq əlaqələr departamentinin rolu”, “Erasmus + Jean Monnet layihəsi, metodologiyası və idarə edilməsi” haqqında məruzə ilə çıxış etdilər.
Qeyd edək ki, Elm və Təhsil Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Xaricdə təhsil və əcnəbi tələbələrlə iş sektorunun məsləhətçisi Günay Cəfərzadə, Azərbaycan Milli Erasmus + Ofisinin direktoru Pərviz Bağırov, Erasmus Tələbə Şəbəkəsinin sədri və nümayəndələri, Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin Beynəlxalq əməkdaşlıq üzrə mütəxəssislərinin iştirak etdiyi tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva və şöbənin baş metodisti Aysel Eminova iştirak etdilər.

Home | News | SSU teaching staff participated in the event "Training and Resources for Strengthening Transnational Partnerships in Universities" (TRUST)
Yerləşdirilmə tarixi : 18 September 2023 14:00
SSU teaching staff participated in the event "Training and Resources for Strengthening Transnational Partnerships in Universities" (TRUST)
From September 11 to 13, trainings called "Training and Resources for Strengthening Transnational Partnership in Universities" (TRUST) were organized by the National Erasmus + Office of Azerbaijan and the Erasmus Student Network.
The purpose of the training was to strengthen the skills of transnational partnership, internationalization, project writing and management, and international education in Azerbaijani universities.
Ali Tagiyev, the chairman of the Erasmus Student Network, who opened the event with his opening speech, welcomed the participants, gave information about the purpose and importance of the event, and wished everyone success. Later, Gunay Jafarzadeh, consultant of the sector of education abroad and work with foreign students of the International Cooperation Department of the Ministry of Science and Education, and Parviz Bagirov, director of the National Erasmus + Office of Azerbaijan, spoke.
The event continued with the presentation of Tea Gergedava, head of the International Relations Department of Tbilisi State University of Georgia, on "Erasmus + (Strengthening the Potential) projects in higher education institutions", "Establishing cooperation with partners and managing grants", "Project risk management and preparing reports". On the second day of the event, Gulden Bulut, an international education specialist of Marmara University of Turkey, spoke about "Erasmus+ International Credit Mobility", "Virtual exchanges in higher education", "Erasmus Mundus programs", and on the third day of the event, Irina Sikorska, director of the International Education Center of Mariupol State University, spoke about "International relations in international projects role of the department", delivered a report on "Erasmus+ Jean Monnet project, methodology and management".
It should be noted that Gunay Jafarzade, consultant of the education abroad and work with foreign students sector of the International Cooperation Department of the Ministry of Science and Education, Parviz Bagirov, director of the National Erasmus + Office of Azerbaijan, chairman and representatives of the Erasmus Student Network, experts on international cooperation of Azerbaijan"s higher education institutions participated in the event. Sadagat Fatullayeva, head of the department of international cooperation and foreign students from the university, and Aysel Eminova, chief methodologist of the department, participated.
At the end of the third day of the event, that continued with discussions, certificates were presented to the participants.