SDU-nun əməkdaşı TKTA-nın təlimlərini uğurla başa vurdu
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Dünya İqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş müəllimi Nihad Hüseynov Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) təhsil müəssisələrini və təhsil proqramlarının akkreditasiya qiymətləndirilməsi məqsədi ilə yaradılan ekspert bankına peşəkarların cəlb edilməsi üçün təşkil olunan kursların sertifikatlarına layiq görülüb.
Xatırladaq ki, Akkreditasiya Komissiyası tərəfindən həyata keçirilən sertifikasiyada iştirak etmək üçün müvafiq testlərdən keçə bilən 600 namizəd müsahibələrdə iştirak edib. Daxili keyfiyyət təminatına aid olan 1-ci modul təlimdə iştirak edən 350 namizəddən 252 nəfər 2-ci modula keçərək akkreditasiya prosesində ekspertlərin peşəkar fəaliyyətinə dair təlimlərə cəlb olunub. 2-ci modulu müvəffəqiyyətlə tamamlayan namizədlər yekun olaraq 3-cü modul təlimlərə cəlb olunublar.
Universitetimizin əməkdaşı Nihad Hüseynov hər biri bir həftəlik müddətinə təşkil olunan, müvafiq olaraq keyfiyyət təminatının qiymətləndirilməsi üzrə ekspert təliminin “Daxili keyfiyyət təminatı mexanizmləri”, “Xarici keyfiyyət təminatı”, “ATM-lərin akkreditasiyası üzrə qiymətləndirmə meyarları”na dair təlimi müvəffəqiyyətlə başa vuraraq hər üç modul üzrə sertifikat qazanmışdır.

The employee of SSU successfully completed the training of AQAE
Nihad Huseynov, head teacher of the Department of World Economy and Marketing of Sumgayit State University, was awarded the certificates of the courses organized to attract professionals to the expert bank created for the purpose of accreditation evaluation of educational institutions and educational programs of the Quality Assurance Agency in Education (AQAE).
It should be noted that 600 candidates who could pass the relevant tests to participate in the certification carried out by the Accreditation Commission participated in the interviews.
Out of 350 candidates who participated in the 1st module training related to internal quality assurance, 252 people moved to the 2nd module and were involved in the trainings on the professional activity of experts in the accreditation process.
Candidates who successfully completed the 2nd module were finally involved in the 3rd module training.
Nihad Huseynov, an employee of our university, has successfully completed the training on "Mechanisms of Internal Quality Assurance", "External Quality Assurance", "Evaluation Criteria for Accreditation of ATMs" of the expert training on quality assurance assessment, each of which was organized for a period of one week received a certificate for the module.