Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Beynəlxalq Akkreditasiyanın ikinci günü davam edir
Oktyabrın 11-də ASİİN (Mühəndislik, İnformatika, Təbiət Elmləri və Riyaziyyat təhsil proqramları üzrə Beynəlxalq Akkreditasiya Agentliyi) ekspert qrupu SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin 3 təhsil proqramını-Kompüter mühəndisliyi, İnformasiya Texnologiyaları, Proseslərin Avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisaslarını beynəlxalq akkreditasiya etmək üçün yenidən SDU-da oldular.
Günün birinci yarısı beynəlxalq ekspertlər SDU-nun tələbələri ilə görüşüb, onlarla geniş müzakirələr apardılar.
Daha sonra ASİİN ekspert qrupu Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev, kafedra müdirləri və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova ilə birgə fakültənin müasir laboratoriyalarına baxış keçirib, yeni alınmış müasir standartlara cavab verən avadanlıqların işi, həmçinin kompüterlə təchiz edilmiş auditoriyalar ilə yaxından tanış oldular. Bununla yanaşı universitetin qonaqları məşğələ dərslərində də iştirak etdilər.
Günün ikinci yarısı ekspertlər SDU-nun sənaye tərəfdaşları ilə görüş keçirdilər. Görüşdə Sumqayıt Texnologiyalar Parkı, Sumqayıt ASAN xidməti, Etilen-Polietilen zavodu, Neftqazavtomat Elmi-İstehsalat müəssisəsi, Sumqayıt Sukanal idarəsindən SDU-nun mütəmadi əməkdaşlıq etdiyi mütəxəssislər iştirak edirdilər.
Sonra isə beynəlxalq ekspert qrupu universitetin infrastrukuru, Tələbə evi və açıq səma altında yerləşən muzey – poliqon ilə yaxından tanış oldular.

Home | News | The second day of International Accreditation continues at SSU
On October 11, the expert group of ASIIN (International Accreditation Agency for Engineering, Informatics, Natural Sciences and Mathematics educational programs) came to SSU for international accreditation of 3 educational programs of the faculty of Engineering of SSU - Computer engineering, Information Technologies, Process Automation engineering majors.
In the first half of the day, international experts met with the students of SSU and held extensive discussions with them. Later, the expert group of ASIIN together with the dean of the faculty of Engineering Ulduz Agayev, the heads of the department and the head of the Quality Assurance Department Narmin Hasanova inspected the modern laboratories of the faculty and got to know the work of the newly purchased equipment that meets modern standards, as well as the auditoriums equipped with computers. In addition, the guests of the university also participated in the training classes.
In the second half of the day, experts held a meeting with industrial partners of SSU. Experts from Sumgayit Technology Park, Sumgayit ASAN service, Ethylene-Polyethylene plant, Neftgazavtomat Scientific-Production enterprise, Sumgayit Sukanal administration participated in the meeting. Then, the international expert group got to know the infrastructure of the university, the Student House and the open-air museum-polygon.