SDU-da Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramı çərçivəsində infosessiya keçirildi
Oktyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi (RİİB) tərəfindən icra olunan Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramının təqdimatı keçirildi.
Tədbirdə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçılara rektor Rüfət Əzizovun salamlarını çatdırdı, ölkəmizdə Azərbaycan gəncliyinin inkişafı üçün yaradılan geniş imkanlardan danışdı. Bildirdi ki, gənclərin inkişafına dəstək verilməsi dövlət gənclər siyasətinin əsas istiqamətlərindən biridir. Aparılan bu siyasət yeni nəslin sağlam yetişməsini, istedadlı gənclərin üzə çıxarılması və onların ölkənin gələcəyinə töhfə verməsini təmin edir. Bu gün gənclərin bilik və bacarıqlarının aşkara çıxarılması, təşviq edilməsi məqsədilə müxtəlif proqramlar həyata keçirilir. Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramının da gənclərin həyatında yeni istiqamət açacağına ümidvar olduğunu bildirən prorektor SDU tələbələrini proqrama qoşulmağa dəvət etdi. Diqqətə çatdırdı ki, SDU tələbələri bir çox layihə və proqramlarda iştirak edərək fəallıq nümayiş etdirirlər.
RİİB-in nümayəndəsi Təbriz Rzayevtəmsil etdiyi qurumun fəaliyyəti və məqsədi, eyni zamanda hazırda Akademik Azad Mirzəcanzadə adına inkişaf proqramı çərçivəsində gerçəkləşdirilən məlumatlandırıcı sessiyalar barədə məlumat verdi.
Sonra Layihə icraçı komandasının təmsilçisi Leyla Seyidzadə tələbə və gənc müəllimlər üçün nəzərdə tutulan proqramla bağlı geniş təqdimatla çıxış etdi. Qeyd etdi ki, məqsəd paytaxt və regionları əhatə etməklə yeni imkanları dəyərləndirməyi, aktual problemlərin yaradıcı həlli yollarını tapmağı bacaran, dayanıqlı gələcəyə töhfə verməyə çalışan, çevik, innovativ yanaşmalara sahib gənclərin üzə çıxarılması və onların inkişafına dəstək verilməsidir.
Proqrama təqdim edilən layihələrin hansı prinsiplər əsasında seçiləcəyini diqqətə çatdıran Leyla Seyidzadə müraciətlərə baxılma qaydaları və mərhələləri, qalib layihələrin müəyyənləşdirilməsi, fürsət və imkanlar barədə zəruri informasiyalara toxundu. Bildirdi ki, proqrama qoşulmaq istəyən 18-35 yaş arası hər bir Azərbaycan vətəndaşı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilər.

Home | News | AN INFO SESSION WAS HELD AT SSU WITHIN THE FRAMEWORK OF THE DEVELOPMENT PROGRAM NAMED AFTER ACADEMICIAN AZAD MIRZAJANZADEH
Yerləşdirilmə tarixi : 25 October 2023 13:29
AN INFO SESSION WAS HELD AT SSU WITHIN THE FRAMEWORK OF THE DEVELOPMENT PROGRAM NAMED AFTER ACADEMICIAN AZAD MIRZAJANZADEH
On October 25, the presentation of the development program named after Academician Azad Mirzajanzade, implemented by the "Regional Development" Public Union (RDPU), was held at Sumgayit State University.
At the event, the vice-rector for Social affairs and public relations of the university, associate professor Elmar Khalilov, delivered the greetings of the rector Rufat Azizov to the participants and talked about the wide opportunities created for the development of Azerbaijani youth in our country. He said that supporting the development of young people is one of the main directions of the state youth policy. Today, various programs are implemented in order to reveal and encourage the knowledge and skills of young people. Expressing hope that the development program named after Academician Azad Mirzajanzade will open a new opportunities in the lives of young people, the vice-rector  invited SSU students to join the program. He pointed out that SSU students are active by participating in many projects and programs.
Tabriz Rzayev, the representative of RDPU, informed about the activity and purpose of the institution he represents, as well as informative sessions currently held within the framework of the development program named after Academician Azad Mirzajanzade.
Then the representative of the project executive team Leyla Seyidzadeh made a  presentation about the program intended for students and young teachers. She noted that the goal is to identify young people who are capable of evaluating new opportunities, finding creative solutions to current problems,  have flexible, innovative approaches, and to support their development by covering the capital and regions.
Pointing out the principles on which the projects presented to the program will be selected, Leyla Seyidzadeh touched on the necessary information about the rules and stages of reviewing applications, determining the winning projects and opportunities. She said that every citizen of Azerbaijan aged 18-35 who wants to join the program can register through link .