Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun kollektivi “O olmasın, bu olsun” tamaşasını seyr edib
Noyabrın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilati dəstəyi ilə universitetin rəhbərliyi, professor-müəllim və tələbə heyəti Sumqayıt Dövlət Dram Teatrında Azərbaycan milli operetta janrının banisi, dahi bəstəkar Üzeyir Hacıbəylinin “O olmasın, bu olsun” musiqili komediyasını izləyiblər.
Qeyd edək ki, SDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsi işçilərin istirahət hüquqlarının təmin edilməsi istiqamətində tez-tez belə tədbirlərin keçirilməsinə dəstək olur.
Baş rejissoru xalq artisti Firudin Məhərrəmov, quruluşçu rejissoru Əməkdar artist Nazim Şirməmmədov, quruluşçu rəssamı Elşən Sərxanoğlu olan “O olmasın, bu olsun” komediyasında mənəvi dəyərlərin bütün zamanlar üçün toxunulmaz olduğunu əks etdirən, simic olduğu qədər də tamahkar Məşədi İbadın istəyi fonunda inkişaf edən süjet xətti bütün zamanlar üçün ibrətamizdir.
Tamaşa, uğurlu dekorasiya, kreativ rəssam yanaşmaları, işıq effektləri və musiqisi ilə universitetin müəllim və tələbə heyətində dolğun təəssürrat yaratdı.

On November 1, with the organizational support of the Trade Union Committee and the Student Trade Union Committee of Sumgait State University, the management, professors and students of the university watched the musical comedy ‘O olmasın, bu olsun’ by the genius composer Uzeyir Hajibeyli, the founder of the national operetta genre of Azerbaijan, at the Sumgait State Drama Theater.
It should be noted that the Trade Union Committee of SSU often supports the holding of such events in order to ensure the rights of employees to rest.
The main director of the People's Artist Firudin Maharramov, the production director of the Honored Artist Nazim Shirmammadov, and the production designer Elshan Sarkhanoglu, the plot line of the comedy ‘O olmasın, bu olsun’ reflects that moral values are inviolable for all time and is developed against the background of the desire of Mashadi Ibad, who is as greedy as stingy.
The performance, successful decoration, creative artist approaches, lighting effects and music made a full impression on the teaching staff and students of the university.