Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun fakültələrində Zəfər Günü tədbirləri təşkil edilir
Noyabrın 6-dan başlayaraq Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün fakültələrində 8 noyabr “Zəfər Günü”nə həsr olunmuş tədbirlər keçirilir.
Ərazi bütövlüyümüzün bərpa edilməsi uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilir, Zəfər Gününə həsr edilmiş videoçarxlar təqdim edilir və tələbələrin ifasında vətənpərvərlik mövzusunda müxtəlif şeir və mahnılar səsləndirilir.
Keçirilən tədbirlərdə fakültə dekanları çıxış edərək Zəfər Günü münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik ediblər. Vətən müharibəsinin tarixi əhəmiyyəti, regionda yaranan reallıqlar barədə söz açaraq Prezident İlham Əliyevin Zəfər səlnaməsindən bəhs ediblər. Gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsinin Vətən müharibəsində Qələbəmizi şərtləndirən əsas amillərdən biri olduğunu vurğulayaraq universitet məzunlarının 44 günlük Vətən müharibəsində göstərdiyi rəşadət və qəhrəmanlıqları xatırladıb, Vətən qarşısında borclarını şərəflə yerinə yetirdiklərini diqqətə çatdırıblar.
Çıxışlarda bildirildi ki, Vətən müharibəsində Azərbaycan xalqı öz liderinin - Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin ətrafında sıx birləşərək bütün dünyaya öz gücünü, mətinliyini, mübarizliyini nümayiş etdirdi.

Victory Day Events are Organized in the Faculties of SSU
Starting from November 6, events dedicated to November 8 "Victory Day" are held in all faculties of Sumgayit State University.
The dear memory of our martyrs, who died for the restoration of our territorial integrity, is commemorated with a minute of silence, videos dedicated to the Victory Day are presented, and various patriotic poems and songs are performed by students.
Deans of the faculty spoke at the events and congratulated the people of Azerbaijan on Victory Day. Speaking about the historical significance of the Patriotic War, the realities emerging in the region, they talked about President Ilham Aliyev's Victory Chronicle. The education of young people in the spirit of patriotism is one of the main factors determining our Victory in the Patriotic War, they reminded the bravery and heroism of the university graduates in the 44-day Patriotic War, and pointed out that they fulfilled their duties to the Motherland.
It was reported in the speeches that during the Patriotic War, the people of Azerbaijan united closely around their leader - the victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and demonstrated their strength, determination, and struggle to the whole world.