Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU tələbələri Bayraq Muzeyini ziyarət ediblər
Noyabrın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup tələbəsi SDU Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr Zəfər Günü və 9 Noyabr Dövlət Bayrağı Günü münasibətilə Sumqayıt Bayraq Muzeyini ziyarət ediblər.
Qeyd edək ki, muzeydə milli bayrağımızın təbliği ilə bağlı xüsusi eksponatlar və dövlət atributları sərgilənir. Ekspozisiya zalında Azərbaycanda mövcud olmuş dövlətlərin bayraqlarına və bayraqla bağlı atributlara geniş yer verilib. Bu eksponatlar Azərbaycan dövlətçiliyinin keçdiyi tarixi yolu əks etdirməklə yanaşı, həm də gənc nəsil üçün xüsusi əhəmiyyətə malikdir. Muzeydə həmçinin gerblər, xəritələr, konstitusiyalar, orden və medallar, bir sözlə, müxtəlif dövlət rəmzləri qorunur. Burada nümayiş etdirilən eksponatlar həm Sumqayıt gənclərində, həm də şəhərə gələn qonaqlarda Azərbaycanın şanlı tarixi haqqında təsəvvür yaratmağa geniş imkanlar açır.

SSU students visited the Flag Museum
On November 6, a group of students of Sumgayit State University visited the Sumgayit Flag Museum on the occasion of November 8 Victory Day and November 9 State Flag Day organized by SSU Student Youth Organization.
It should be noted that special exhibits and state attributes related to the promotion of our national flag are exhibited in the museum. In the exhibition hall, the flags of the states that have existed in Azerbaijan and attributes related to the flag have been given ample space. In addition to reflecting the historical path of Azerbaijan's statehood, these exhibits are also of special importance for the young generation. The museum also preserves coats of arms, maps, constitutions, orders and medals, in short, various state symbols. The exhibits displayed here open wide opportunities to create an idea about the glorious history of Azerbaijan both in the youth of Sumgait and in the visitors to the city.