Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Ulu Öndərin 100 illiyi ilə əlaqədar idman yarışlarına start verilib
Noyabrın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş fakültələrarası idman yarışlarına start verildi.
Qeyd edək ki, yarışlar Tədbirlər Planına uyğun olaraq Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrinin fakültələrarası 3 idman növü (stolüstü tennis, dama və şahmat) üzrə keçirilir.
Yarışdan öncə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycan idmanına göstərdiyi misilsiz xidmətlərindən danışdı, əsası dahi lider tərəfindən qoyulmuş, bu gün isə ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən Azərbaycan gəncliyinə və idmanına göstərilən xüsusi diqqət və qayğıdan bəhs etdi. Bildirdi ki, hər bir ölkə, eləcə də xalq üçün sağlamlıq ən əsas vəzifə hesab edilir. Bu bir həqiqətdir ki, gənc nəslin formalaşmasında və cəmiyyətin inkişafında idmanın rolu böyükdür.
Bu istiqamətdə Sumqayıt Dövlət Universitetində idmanın, bədən tərbiyəsinin inkişafının hər zaman diqqətdə saxlanıldığını deyən prorektor belə yarışların tələbələr arasında idmanın kütləviliyinin təmin və təbliğ edilməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malik olduğunu vurğuladı və iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Sonra yarışlara start verildi.
Gərgin və maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda stolüstü tennis üzrə Fizika və elektroenergetika fakültəsi I yerə, Kimya və biologiya fakültəsi II yerə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi III yerə çıxdılar.

In connection with the 100th anniversary of the Great Leader, sports competitions have been started at SSU
On November 18, inter-faculty sports competitions dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev were started at Sumgayit State University.
It should be noted that in accordance with the Event Plan, the competitions are held in 3 types of interfaculty sports (table tennis, checkers and chess) of students of Sumgait State Technical College under Sumgait State University and SSU.
Before the competition, the university's vice-rector for social issues and public relations, associate professor Elmar Khalilov, spoke about the unparalleled services rendered by national leader Heydar Aliyev to Azerbaijani sports and talked about the special attention and care shown by the President Mr. Ilham Aliyev to the youth and sports of Azerbaijan.
In this direction, the vice-chancellor said that sports are always kept in mind at Sumgayit State University and wished success to the participants.
Then the competitions started.
In the table tennis competition, which took place in tense and interesting conditions, the Faculty of Physics and Power Engineering took the first place, the Faculty of Chemistry and Biology took the second place, and the Faculty of Economics and Management took the third place.